• Akcie školy

     • Čokoworkshop na 1. stupni

      10. 4. 2024

      Čokoláda. Tmavá, mliečna, biela, s príchuťou aj bez nej, všetky deti a nielen ony ju milujú. Žiaci prvého stupňa mali možnosť spoznať jej históriu, výrobu a prípravu. To všetko nám porozprávala a predviedla cukrárka Mária Kašická, členka slovenského tímu, ktorý na Olympiáde kuchárov a cukrárov IKA CULINARY 2024 získal pre Slovenskú republiku bronz. Najočakávanejšou chvíľou bola samotná výroba praliniek, ktoré si žiaci sami naplnili, a pritom čo-to ochutnali.                

     • Leporelá o zvieratkách na prvouke v 2.B

      10. 4. 2024

      Učenie o zvieratkách deti veľmi zaujíma. Druháci svoje vedomosti o tom, prečo človek chová mnohé živočíchy využili pri výrobe leporela. A nápady mali naozaj výborné. Svojim spolužiakom v triede  prezentovali pripravené projekty o živote domácich živočíchov a ich úžitku pre človeka. Keďže práce boli nápadité a pekné farebné, na konci nechýbal potlesk od spolužiakov. 

     • Predškoláci z MŠ Smetanova na Gemerskej návšteve u prvákov

      10. 4. 2024

      Z okolitých materských škôl sa k nám  na návštevu vybrali aj deti z MŠ Smetanova 11, Košice. Keďže niektoré deti už našu školu poznali a navštívili nás už na Deň otvorených dverí, veľmi sa tešili, že sú opäť tu. Pani učiteľky 1.A a 1.B triedy ich privítali s úsmevom na tvári a nedočkavo ich čakali aj naši prváčikovia. Predškoláci si vyskúšali zaujímavé úlohy z matematiky a slovenského jazyka a veru, boli veľmi bystrí a pripravené úlohy boli pre nich hračkou. Zo školy odchádzali s rozžiarenými očami a dobrou náladou.

     • Maľovanie prírodou v ŠKD 2.A

      9. 4. 2024

      Možno so mnou budete súhlasiť, ak poviem, že obdobie jari, keď všetko v prírode ožíva, patrí k najkrajším mesiacom v roku. Vykúkajú prvé kvietky, jar vo vzduchu cíti aj zver. Krásne slnečné počasie využili na pobyt v rozkvitnuté školskej záhrade aj deti 2.A ŠKD. Maľovali netradične - prírodu prírodou. Všetci si natrhali v záhrade sedmokrásky a potom už len tvorili. Pozrite sa ako sa im darilo.

     • Dobývanie košického hradu

      8. 4. 2024

      Naši žiaci sa zúčastnili celomestskej súťaže Dobývanie košického hradu. Súťažili v rôznych disciplínach ako napríklad streľba z luku, zápasenie, preliezanie pavučiny, sekanie jabĺk či hod kladivom. Disciplíny zvládli a vybojovali si 3. miesto. Srdečne blahoželáme!

     • Štvrtáci v knižnici

      4. 4. 2024

      Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami žiaci 4. A navštívili knižnicu. Pani knihovníčka pre nich pripravila rozprávanie na zaujímavú tému: Vlk. Dozvedeli sa veľa informácií o živote vlkov, prezreli si knihy o vlkoch, pozreli si krátke video a svoje vedomosti si overili v kvíze. Na záver si vypožičali nové knihy.

     • Predškoláci na otvorenej hodine v našej škole

      4. 4. 2024

      Predposlednou návštevou z radov predškolákov bola MŠ Turgenevova 7, Košice. Budúci prváci si spríjemnili čakanie na veľkonočné sviatky v našich triedach 1.A a 1.B. Každý si mohol vyskúšať, ako je pripravený na september. Deti sa zabavili pri aktivitách, ktoré pre nich pripravili pani učiteľky v škole so svojimi prváčikmi. Predškoláci odchádzali naspäť do svojej škôlky pozitívne naladení s cukríkovým zajačikom a nechýbal ani úsmev na tvári. Vidíme s v septembri , milí predškoláci!

     • Slovenský červený kríž u nás

      28. 3. 2024

      Jedno marcové popoludnie nás na krúžku Prírodovedcov a zdravotníkov navštívila skupinka dobrovoľníkov zo Slovenského červeného kríža. Strávili sme s nimi príjemné chvíle, počas ktorého sme sa dozvedeli, ako sa zachovať v krízových situáciách ohrozujúcich zdravie. Na figuríne sme si vyskúšali srdcovo-pľúcne oživovanie, zamaskovaným figurantkám sme ošetrili veľké vonkajšie krvácanie a ďalšie menšie či väčšie zranenia. Ďakujeme za prijemný a poučný zážitok. 

     • Veľkonočné tvorivé dielne

      27. 3. 2024

      Príchod jari a Veľkej noci sme si spolu s rodičimi a žiakmi spríjemnili v pondelkové popoludnie Veľkonočnými tvorivými dielňami.  Pani učiteľky a pani asistentky si priravili pre všetkých malých a veľkých tvoreniachtivých zaujímavé činnosti. Od výroby zajačikov, zápichov kuriatok, cez zdobenie perníkových vajíčok a rôznych veľkonočných a jarných dekorácií. Popoludnie sa vydarilo a každý odchádzal privítať sviatky jari s dobrým pocitom na duši. 

     • Noc s Andersenom

      26. 3. 2024

      Obľúbená akcia žiakov Noc s Andersenom nechýbala ani tohto roku. Zúčastnilo sa jej 113 žiakov 1. stupňa, ktorí si užili večer v duchu rôznorodých aktivít zameraných na tvorbu Jozefa Pavloviča, Márie Ďuríčkovej, Dňa vody, Snehovej kráľovnej, vyrobili si vlastnú etiketu na fľašu, brmbolce s rozprávkou Guľko Bombuľko,  zahrali sa na mravce a blúdili v mravenisku ako Bračekovia - mravčekovia  a absolvovali kvíz o Krtkovi.  Deti sa vyšantili pri hľadaní indícií v tme a vyvrcholením bola túžobne očakávaná vankúšová bitka.  Aj keď sme nestrávili v škole noc s prespávačkou až do rána, zažili sme kopec zábavy a srandy.

    • Tancuje celá škola
     • Tancuje celá škola

      24. 3. 2024

      Neveríte? Naši super malí i väčší tanečníci to totiž dokázali v piatok na 8. ročníku tanečnej súťaže Dance City. Centrum voľného času na Popradskej ulici sa už od rána zapĺňalo tanečníkmi rôzneho veku z množstva košických základných škôl. Pred slávnostným otvorením súťaže dýchala preplnená sála napätím i radostným očakávaním detí, trénerov, rodičov či tanca chtivých divákov.

      O 9.00 to začalo! Hip hop, disko, balet, folklór, scénický tanec či show predstavenia sa striedali s búrlivým potleskom divákov a spokojným úsmevom členov poroty. Chvíle napätého čakania na vyhodnotenie vypĺňali humorom nabité moderátorské vstupy Janka Garbara, pri ktorých deti zabudli na akúkoľvek trému. Našu školu reprezentovali v súťaži štyri tanečné choreografie, v ktorých sa predstavili členovia tanečného súboru StarDance a folklórneho súboru Cverna od 1. po  9. ročník. To, že deti na Gemerskej tancujú nielen rady, ale aj veľmi dobre, svedčí aj úžasný výsledok na tejto súťaži, kde naši tanečníci vybojovali tri prvé a jedno druhé miesto. Naša radosť a hrdosť na talent našich detí je o to väčšia, že v porote zasadli skutoční profesionáli v oblasti tanca.

      Všetkým našim úspešným tanečníkom blahoželáme a ak by vám bolo ľúto, že ste ich skvelé výkony na vlastné oči nevideli, srdečne vás pozývame na premiéry nášho nového školského muzikálu Zo života Rebe(l)ky 30. a 31. mája 2024 do košického Kulturparku. Tam vás presvedčíme, že na Gemerskej tancuje naozaj celá škola. 

     • Malí spisovatelia z 1.B

      24. 3. 2024

      Keďže mesiac marec patrí knihám aj my veľkí prváci sme sa zahrali na takých. Najprv nám pani vychovávateľka Lenka povedala ako sa od začiatku taká kniha vyrába, kto každý sa na jej výrobe podieľa. Potom si už každý mini spisovateľ premyslel príbeh, rozprávku, ktorú sám vytvorí do svojej knihy. Úlohou bola aj ilustrácia, ktorá tomu dodala neuveriteľný punc. Ja skláňam klobúk dole pred nimi ako sa s tým popasovali… veď sú to len prváci a tie diela sú úžasné. Ďakujem vám múdre sovičky, vaša vychovávateľka Lenka

     • Svetový deň vody v ŠKD 2.A

      24. 3. 2024

      Svetový deň vody 22. marec - je to medzinárodný deň oslavy vody a hlavne príležitosť dozvedieť sa viac o problémoch súvisiacich s vodou. Tohtoročná téma svetového dňa - VODA PRE MIER - upozorňuje na to, že nedostatok vody môže viesť k sociálnym nepokojom konfliktom. Voda je nielen dôležitá pre naše telo, je aj zdrojom, ktorý využívame každý deň. Tento deň si pripomenuli aj deti 2.A ŠKD formou zážitkového vyučovania. Pracovali jednotlivo aj v skupinách na rôznych aktivitách. Takto sa obohatili o nové poznatky týkajúce sa vody a dozvedeli sa aj mnohé zaujímavosti .Súčasťou tohto zážitkového vyučovania bola aj voľba kráľa svetovej kvapky vody, ktorým sa stal Jakub Veres. Blahoželáme a ďakujeme p. vychovávateľke za skvelé popoludnie.

     • Ponožkový deň

      24. 3. 2024

      21. marca sme v škole prejavili spolupatričnosť  s ľuďmi s Downovým syndrómom a obuli sme si ponožky rôznych vzorov a farieb. Spolu sme tak strávili zaujímavý tematický ponožkový deň.

     • Zmrzlinová párty v ŠKD 1.A

      20. 3. 2024

      Tak, ako deti oslavujú svoje narodeniny a meniny v rámci  triedneho kolektívu, nosia keksíky, čokoládky, lízanky, chcela tak urobiť aj p. vych. Ewička a pohostiť svoje deťúrence niečím fajným a netradičný. Rozbehla sa preto v herni ŠKD narodeninová zmrzlinovo-šlahačkovo-piškótová párty plná chutných sladkých pohárikov a tanečkov …Bolo nám pohodovo, slávnostne a inak než zvyčajne.

     • Deň otvorených dverí na Gemerskej

      19. 3. 2024

      Marcový Deň otvorených dverí na Gemerskej sa niesol v duchu príchodu jari a Veľkej noci. Okrem tried, v ktorých sa budú učiť ako prváci od nového školského roka sa deti vyšantili v telocvični, tance moderné i folklórne si pozreli v tanečnej miestnosti, vyskúšali, ako sa programujú Lego roboti.  Zaujímali ich aj netradičné formy učenia anglického jazyka, cvičenie matematiky so zajačikom a vyrobili si z vrecúška papierových zajačikov, v ktorých si odniesli popcorn. Veľkým ťahákom boli živé zvieratká v učebni biológie, ktoré mohli nielen chytiť a pohladkať, ale aj nakŕmiť. Po prehliadke školy všetci dostali na tento deň pamätný list. Veríme, že sa vidíme v septembri.

    • OZNAM - TESTOVANIE 9
     • OZNAM - TESTOVANIE 9

      14. 3. 2024

      Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9-2024 sa uskutoční

      20. marca 2024 (streda)

      z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Náhradný termín testovania sa uskutoční 4. apríla 2024 (štvrtok).  

      Viac informácii v priloženom súbore Testovanie_9_2023_2024.pdf

     • Prvouka v 2.B netradične

      13. 3. 2024

      Keď nás učenie zaujíma, hneď máme aj plno nápadov, ako si ho spestriť. A to práve urobili aj žiaci z 2.B triedy. Svoje vedomosti o mravčekoch využili na prípravu zaujímavých projektov a svojim spolužiakom porozprávali a ukázali, ako si vyrobili mravenisko. V mravenisku  nezabudli ani  na chodbičky, komôrky a skladiská potravy. No a mravcov tam bolo tiež neúrekom.

     • Deň dvojíc

      8. 3. 2024

      Medzi najobľúbenejšie tematické dni patrí aj Deň dvojíc a tak sme si piatok spríjemnili týmto dňom. V škole sa to hemžilo dvojicami, dvojičkami, trojicami, človek mal pocit, akoby videl dvojmo či trojmo. Posúďte sami.