• Akcie školy

     • Veselý a sladký Mikuláš v 6. a 7. oddelení ŠKD

      7. 12. 2023

      Deň sv. Mikuláša všetci oslávili nejakým iným spôsobom. Deti zo 4.A a 5.A si najprv pochutnali na koláčiku so šľahačkou a potom sa pustili do zdobenia perníčkov. Tomu však ešte predchádzala výroba cukrovej polevy a jej naplnenie do zdobiacich vrecúšok. Išlo im to perfektne. Atmosféru dopĺňalo počúvanie vianočných pesničiek. Deti zo 4.B a 5.B si na začiatku mikulášskej párty vychutnali mikulásške muffinky, ktoré im zafarbili tváričky na červeno. Po muffinkách si naplnili bruško občerstvením a s plnými bruškami sa pustili do stoličkového tanca. Zábava vyvrcholila súťažou v tanci vo dvojiciach, počúvaním vianočných piesní a bezstarostným rozprávaním.

     • Projekt Vianočná pošta v 2.B

      7. 12. 2023

      Tak ako minulý rok, aj v tento predvianočný čas sa žabky z 2.B zapojili do ďalšieho krásneho vianočného projektu - Vianočná pošta. Na výtvarnej výchove vyrobili pozdravy, napísali do nich vianočné priania, ktoré spolu s pani učiteľkou odošlú seniorom do centra sociálnych služieb Horelica v Čadci a do domova dôchodcov Oáza staroby v Dudinciach. Veria, že aj tento rok ich vyrobené pozdravy  potešia a spríjemnia vianočné chvíle.

     • Deň otvorených dverí na Gemerskej

      7. 12. 2023

      Brány našej školy sa aj napriek mrazivému počasiu otvorili všetkým škôlkarom a budúcim prvákom.  V deň, ked Mikuláš obdarúvava všetky deti, sa u nás konal deň otvorených dverí a prišiel aj sám Mikuláš, aby potešil detičky a rozdal im darčeky. Okrem stretnutia s Mikulášom si budúci prváci mohli vyskúšať rôzne aktivity, svoju kreativitu a zručnosti. Vyrobili si vrecúško na sladké odmeny, zacvičili si v telocvični, vyskúšali Lego robotov či odhaľovali tajomstvá sveta zvierat a rastlín, okúsili svoje znalosti z anglického jazyka, svet tanca a mnoho ďalšieho. Aby na tento deň nezabudli, nechal im Mikuláš pamätný list. Veríme, že sa im u nás v škole páčilo a v septembri prekročia prah ZŠ Gemerská 2 ako prváci. 

     • Krabice plné lásky

      7. 12. 2023

      Už štvrtý rok sa zapája naša škola do celoslovenskej výzvy “Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok”. Každý, kto sa zapojil, patrí mu obrovská vďaka a poklona!!! Každý, kto sa zapojil, má velikánske srdce a patrí mu obrovitánsky rešpekt a veľĎAKUJEM!!! Stálo to veľa úsilia i námahy, ale veríme, že mnohí deduškovia a babičky, ostanú prekvapení a šťastní! Nie každý má to šťastie byť na Vianoce s rodinou a byť obdarovaný! Tento rok sa nám podarilo nazbierať úžasných 82 krabíc, ktoré urobia šťastnými seniorov. Tak teda ešte raz ďakujeme za všetky babičky a deduškov v domovoch seniorov a za to, akých máme rodičov v tejto škole! Deti boli prešťastné, keď krabičky mohli odovzdať a poslať… Krásne Vianoce nám všetkým!!!

     • Adventný kalendár na Gemerskej - deň prvý

      6. 12. 2023

      Adventný kalendár na Gemerskej možno považovať za tradíciu, ktorá neodmysliteľne patrí do adventného obdobia pred Vianocami. Okrem toho, že nám tento čas zmäkčí srdcia, sme na seba milší a robíme viac dobrých skutkov než bežne, našim žiakom prinášame vďaka adventnému kalendáru každý deň nejaké prekvapenie. Dnešným prekvapením, ktorý otvoril prvé okienko nášho kalendára, bola osôbka v červenom, s bielou palicou a dlhou bielou bradou a pomocníkmi - čertom, anjelom a vianočnými škriatkami. Radosť v očiach detí bola neopísateľná a tešíme sa na ďalšie prekvapenia, ktoré nám spestria čakanie na Vianoce.

     • Mikulášska párty v ŠKD 2.A

      6. 12. 2023

      Mikuláš je prvou predzvesťou vianočných sviatkov. Už tradične chodí medzi deti a rozdáva darčeky. Inak tomu nebolo ani dnes,6.decembra u nás v škole, kde potešil detské srdiečka a rozdal im balíčky. Neodmysliteľnou časťou dňa bola v 2.A ŠKD aj Mikulášska party, ktorej predbiehal pobyt na zasnežené školskom dvore. Deti následne v triede čakala krásne pripravená trieda s množstvom "mňamiek" od našich rodičov. Nechýbal tanec, zábava, hry, dobrá nálada a na záver veľké ďakujem pani vychovávateľke Anke.

     • IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

      6. 12. 2023

      Po troch mesiacoch snaženia sa v škole zažili naši prváčikova svoju prvú veľkú slávnosť. Bola ňou ich imatrikulácia. V úvode ich pán riaditeľ otestoval v oblasti výslovnosti tohto slova, skoro jazykolamu. To, že sú to šíkovní prváci sami predviedli v riekankach, počítaní a slabikovaní. Rodičom ukázali, čo všetko sa za tri mesiace v škole naučili. Po výbornom výkone boli pasovaní pánom riaditeľom za "naozajstných prvákov" a stali sa členmi rodiny Gemerská 2. Krásne oblečení si po výbornom výkone zaslúžili odmenu v podobe darčekov, ktoré venovalo Združenie rodičov pri ZŠ Gemerská 2, Košice a tri mamičky z 1.B, za čo ďakujeme.  Táto neopakovateľná a krásna chvíľa bola zvečnená  na pamiatku fotoaparátom, kde na fotkách žiarili šťastné tváre prváčikov i pani učiteliek a vychovávateliek. 

     • Bojovali sme športom proti drogám

      6. 12. 2023

      Uprostred novembra si každoročne pripomíname Európsky týždeň boja proti drogám. Na Gemerskej sme sa tento rok rozhodli, že tento týždeň strávime v telocvični a proti drogám budeme bojovať športom. Pre žiakov 1. a 2. ročník boli pripravené atletické disciplíny, tretiaci, štvrtáci a piataci si zahrali vybíjanú, šiestaci a ôsmaci prehadzovanú, siedmaci a deviataci florbal. Na záver sa konal volejbalový zápas učiteľov a žiakov, ktorý skončil remízou, čo znamená, že sa čoskoro bude musieť dohrať. Žiakom sa tieto športové aktivity páčili a veríme, že sa budú konať častejšie.

     • Kravatový tematický deň

      3. 12. 2023

      Predvianočný čas je spojený s adventnom, ale my sme sa ešte stihli nahodiť "do gala".  A bolo to jednoduché, stačila nám iba kravata. Kravatový deň sa niesol v znamení kravát rôznych farieb, štýlov, vzorov či veľkostí. Pozrite, akí sme boli všetci elegantní. 

     • Zima je zimička

      3. 12. 2023

      Prvá nádielka snehu nesmierne potešila naše deti a s  veľkou radosťou elánom a nadšením sa rozutekali na zasnežený školský dvor. Užili si aj “ sánkovačku” na klzákoch, guľovačku a samozrejme stavbu snehuliakov. 

     • Záchranári v škole

      21. 11. 2023

      Minulý týždeň  sa k nám sanitkou do školy, priviezli traja veľmi dôležití ľudia. Kto? Záchranári! Tí sa nám deťom snažili priblížiť ako správne podať prvú pomoc tomu, kto to súrne potrebuje. Viete čo bolo na tom to najlepšie? Nedostali sme len teoretické poznatky, ale taktiež sme si to za pomoci týchto profesionálov mohli skúsiť aj my! Bol to super zážitok a jednoznačne skvelý štart do možno našej budúcej kariéry. Ktovie kto z nás bude záchranárom a bude zachraňovať životy ľudí?!

     • Pomôžme nielen úsmevom

      21. 11. 2023

      Vážení rodičia a kolegovia, milí žiaci, rodičia!

      V našej škole je mnoho ľudí, ktorí už neraz pomohli iným v núdzi. Napríklad zbierkou Biela pastelka 2023, keď sme vyzbierali 126,65 eur pre zrakovo postihnutých ľudí, či nedávno bohatou zbierkou šatstva a obuvi ...

      Do konca týždňa, teda do 24. novembra 2023  sa môžeme zúčastniť aj potravinovej a hygienickej zbierky OZ Úsmev ako dar. Všetky vyzbierané potraviny a hygienické potreby sa na Vianoce dostanú priamo do rodín postihnutých chudobou. Sú to napríklad matky samoživiteľky alebo plnohodnotné pracujúce rodiny, ktoré napriek tomu, že pracujú, nie sú vzhľadom na aktuálnu situáciu schopné zaplatiť všetky výdavky a dať svojim deťom to, čo práve potrebujú.

      Najaktuálnejšie potreby pre tieto rodiny sú hygienické potreby: mydlá, šampóny, sprchové gély, zubné pasty a kefky, dámske hygienické vložky, toaletný papier; čistiace potreby: pracie prášky, jar na umývanie riadu, dezinfekčné prostriedky (Savo, Domestos); potreby pre starostlivosť o malé dieťa: jednorázové plienky všetkých veľkostí, detská kozmetika pre batoľatá, detské výživy, detské mlieka /sunáre Nutrilon 0-3, Bebe 0-3), detská krupica, cukor, cestoviny, piškóty, suché keksy, čaj, kakao, džemy, trvanlivé mlieko, ryža, konzervy, olej, sušené polievky, strukoviny, múka; vybavenie bežnej kuchyne: obrusy, jedálenské prestieranie, príbory, riady – taniere, poháre, hrnčeky; oblečenie pre batoľatá a deti do 12 rokov, zimná obuv, papuče.

      Ak sa rozhodnete pomôcť, darované  potraviny a hygienické potreby môžete odovzdať do konca týždňa ráno medzi 7:30 – 7:55 alebo popoludní vo vestibule pri  vrátnici školy.

     • CyberSecurity Day

      21. 11. 2023

      Internetová bezpečnosť je dôležitá rovnako ako aj kritické myslenie. Myslíme na to aj my a ponúkame žiakom možnosti, ako sa v tejto oblasti niečomu priučiť.  Preto sme sa zúčastnli akcie CyberSecurity Day pre ZŠ, ktorý sa konal na Gymnáziu sv. Košických mučeníkov na Čordákovej ul.. Vybraní žiaci zo 7.A triedy pod vedením p. uč. Nagyovej sa aktívne zúčastnili zaujímavých workshopov zameraných na informačnú bezpečnosť, analýzu podvodných správ a bezpečné používanie mobilných zariadení. Akcia bola pútavá, na záver žiaci riešili otázky z pripraveného kvízu z rôznych oblastí vedy, techniky, hudby, predmetov – najmä z geografie a biológie. Akcia bola vydarená a páčila sa nám.

    • Netradičné športovanie v ŠKD
     • Netradičné športovanie v ŠKD

      20. 11. 2023

      Pohyb je pre zdravie kľúčový. Športy sú však rôzne a líšia sa teda aj benefity, ktoré so sebou prinášajú. Pravidelný pohyb zväčšuje celkovú odolnosť organizmu a má aj pozitívny vplyv na imunitu. Keďže jeseň nám už neumožňuje toľko pohybu na čerstvom vzduchu pre deti ŠKD, pripravila p. vych.  Kulanová 2. ročník podujatia Netradičné športovanie-súťaženie v budove školy. Vybrané deti z jednotlivých oddelení ŠKD v disciplínach: škôlka, slalom, prejdi močiarom a získaj stovku súťažili o titul Kráľ a kráľovná netradičného športovania. Deti predviedli svoju šikovnosť, obratnosť, presnosť, rýchlosť a súťažili, každý sám za seba. Vzájomne sa povzbudzovali a užívali si skvelú atmosféru. Kráľom a kráľovnou netradičného športovania v ročníkoch 1. a 2. sa stali súrodenci: Zuzka Korenová z 1.B Jakub Koren z 2.A a Bruno Béreš z 2.B. V ročníkoch 3.a 4. Kráľom a kráľovnou sa stali: Oliver Ondočko z 3.A Laura Batiová zo 4.A. BLAHOŽELÁME!

     • IT SHOW

      19. 11. 2023

      Jeseň je každoročne spojená s IT SHOW v OC Optima. Neboli sme ani tohto roku výnimkou a 20 žiakov z 5. – 9. ročníkov sa zúčastnilo na tejto jedinečnej výstave IT technológií pod vedením p. uč. Nagyovej. Väčšina vybraných žiakov bola z krúžku Programovania. Na výstave si žiaci mohli vyskúšať funkčnosť vystavených tabletov, notebookov, mobilov, najnovších počítačových hier, PC myšiek, aktívne zažili virtuálnu realitu a tiež sa zapojili do súťaží realizovaných organizátormi. Medzi moderátormi sme mohli vidieť p.  Mečiara z TV JOJ a tiež p.  Čekovského. Žiakom sa akcia veľmi páčila o čom vypovedajú aj fotky.

     • Šachový miniturnaj

      14. 11. 2023

      Od začiatku októbra sa šachoví nadšenci z radov žiakov stretávajú na hodinách šachového krúžku s p. uč. Nagyovou vo štvrtok a v piatok v dvoch skupinách. Trénujú stratégiu hry, zahájenie, riešia matové situácie, niektorí hrajú aj na čas. Našli sme si priaznivcov aj z radov učiteľov, zaregistrovali sme návštevu nášho fyzikára  p. Kravca, ktorý si oprášil svoje šachové zručnosti s niekoľkými žiakmi, dokonca k nám zavítal aj p. riaditeľ a so siedmakom Kubom T. si zahral partiu dámy, ktorá má k šachu celkom blízko. Minulý týždeň sme si zahrali aj miniturnaj, pri ktorom si žiaci vyskúšali svoje sily s rôznymi hráčmi.

    • HALLOWEEN PÁRTY v ŠKD
     • HALLOWEEN PÁRTY v ŠKD

      14. 11. 2023

      Nastal ten čas, keď do školského klubu detí našej školy prišli kostričky, čarodejnice, duchovia, múmie, pavúčice a netopierice. Znamená to len jedno jediné - v ŠKD sa opäť konala HALLOWEEN PÁRTY!! Sovičky v 1.B si zahrali hry očko sem-očko tam, namotávanie pavúčika na šnúrke, skaderuka - skadenoha. Slniečka v 2.A mali halloweenske tvorenie a podarili sa im krásne plagáty. Žabky v 2.B si zasúťažili v hre očko na lyžici a uhádni slovo. V myšacom kráľovstve sa konala halloween párty ešte pred prázdninami. Nechýbala myšacia prezentácia masiek, súťaž a papierový tanec. Včielky v 4.A kreslili na tabuľu halloweenske obrázky a hrali lentilkové preteky. V 4.B sa tučniačiky taktiež prezliekli za strašidlá. Okrem toho mali pavúčiky preteky, zahrali si stoličkový tanec a aj twister. Okrem týchto všetkých aktivít nechýbala na každej párty zábava, tanec, smiech, balóny a výborné halloweenske občerstvenie. Veríme, že si párty deti užili a tešíme sa na strašidlá zas o rok.