• Akcie školy

     • Náramkový tematický deň

      18. 5. 2024

      Májový tematický deň sa niesol v duchu náramkov. Všetci sme si svoje ruky ozdobili farebnými, kamienkovými, kovovými, náramkami priateľstva, vlastnoručne vyrobenými či látkovými náramkami.  Najviac si ich doniesla na 1. stupni Alicka z 1.A - 21 ks a na 2. stupni si ruky vyzdobil 23 náramkami Šimon zo 6.B. 

     • Farebný chodník

      18. 5. 2024

      Začiatok mája patrí tradične podujatiu pri príležitosti osláv Dňa mesta Košice Farebný chodník. Žiaci 1. stupňa vyzdobili cyklistický chodník na Hlavnej ulici svojimi kresbami v duchu témy Osláv Dňa mesta Košice a výročia založenia Centra voľného času Košice. Tohto roku bolo podujatie výnimočné tým, že sa všetci malí maliari snažili o zápis do Knihy slovenských rekordov v počte kresliacich detí, čo sa aj podarilo. Sme radi, že sme mohli byť súčasťou.

    • Deň matiek
     • Deň matiek

      17. 5. 2024

      Mama, lásku ti vyznávam.

      Mama, ty si môj celý svet.

      Mama, z lásky ti zaspievam,

      že lepšej na zemi niet.

      V duchu týchto slov sa nieslo vystúpenie pri príležitosti Dňa matiek. Básne, piesne a tančeky spolu s darčekmi pre mamičky boli plné lásky, nehy a vďaky za starostlivosť, lásku, objatie, úsmev či pomoc. Program pripravili deti z ŠKD pod vedením pani vychovávateliek, p. uč. Ľ. Lenárd Pavlulikovej a p. as. V. Kiktavej. 

     • Šport máme radi

      13. 5. 2024

      Šport majú naši žiaci naozaj radi. Svedčí o tom aj ich účasť žiakov 1. stupňa na súťaži McDonald CUP, v ktorej síce utržili prehru, ale aj výhru.  Víťazstvo si užili tiež žiaci, ktorí sa zapojili do každoročného charitatívneho behu City Run na Hlavnej ulici, keď dobehli s p. uč. Hajdukom do cieľa.  Sme hrdí na to, že aj športom pomáhate charite.  Vyhráva jeden, pomáha každý. 

    • Ako to vidím ja - výtvarná súťaž
     • Ako to vidím ja - výtvarná súťaž

      13. 5. 2024

      V mesiaci marec 2024 sa v 5. – 9. ročníku z náboženskej výchovy konala výtvarná súťaž. Žiaci mali nakresliť prečítaný biblický príbeh Desať prikázaní. 

      Na 1. mieste sa umiestnili títo žiaci: Lacková Natália 5.B, Kráľová Adela 5.A,  Lehotai Ján 6.B a  Kožárová Simona 7.B. Na 2.mieste sa umiestnila: Toroková Natália 5.A a 3. miesto získala  Lesayová Adela 5.A. 

      Víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

     • Rozlúčka v 6.oddelení ŠKD

      6. 5. 2024

      V posledný aprílový deň som sa v 6. oddelení ŠKD lúčila so žiakmi kvôli nástupu na materskú dovolenku. S deťmi sme si spoločne pochutnali na domácich palacinkách s džemom a šľahačkou, pripili sme si džúsom a pohostili sa aj inými sladkými i slanými dobrotkami. Popriali sme si navzájom veľa šťastia a vyobjímali sa. Verím, že sa im všetkým bude dariť a šťastne ukončia tento školský rok. Bolo mi cťou byť vašou pani vychovávateľkou Simonou. 

    • Deň Zeme v ŠKD
     • Deň Zeme v ŠKD

      6. 5. 2024

      Aj planéta Zem má svoj sviatok, každoročne ho slávime 22.apríla. V tento deň sa milióny ľudí na celom svete spájajú s cieľom poukázať na environmentálne problémy, znečistenie a klimatickú krízu, ktoré ohrozujú ľudstvo a túto našu planétu. V rámci osláv Dňa Zeme sa po celom Slovensku organizujú výstavy, súťaže, odborné, osvetové, ale aj rôzne zábavné podujatia. Jedno také sme si pripravili aj my, v našom školskom klube detí. Všetky deti ŠKD sa zúčastnili veľkej akcie na školskom dvore a v školskej záhrade, kde im pani vychovávateľky pripravili jednotlivé stanovištia, ktorými postupne prechádzali, plnili rôzne úlohy, zbierali pečiatky na spoločnú triednu kartičku, ale hlavne, zabávali sa. P. vych. Anka si pripravila pre deti zaujímavé stanovište s názvom Vševedkovia v prírode a prírodné piškvorky, p. vych. Paťka zaujala deti pohybovou aktivitou s názvom Cesta okolo Zeme, p. vych. Ivka pripravila pre deti stanovište s názvom Rozveseľme našu Zem, kde mali deti zložiť básničku o Zemi a o tom, kedy bude naša planéta šťastnejšia a prečo je smutná?, p. vych. Simonka pripravila pre deti Separovaciu štafetu, kde deti mali triediť odpad podľa farby kontajneru, p. vych. Maťka deti zaujala červeným lavórikom plným rybičiek a vody, ktorá dobre padla v tom teple. Deti mali vyčistiť rybací domček, jazero od odpadkov, ktoré tam nepatria. A u mňa, p. vych. Ewky, mali deti stanovište s názvom Choď a nájdi, kde mali v určenom časovom limite spoznať a nájsť to, čo do prírody patrí a zaradiť to na určené miesto v tabuľke ako vetvičku, konárik, šišku, kamienok, kúsok kôry, ihličie, púpavu, list, sedmokrásku. No a v neposlednom rade aj zaspievať pesničku na danú tému. Akcia sa vydarila, deti boli spokojné a šťastné, na druhý deň vo svojich triedach aj odmenené …a už len veriť, že aj naša Zem bude spokojnejšia a šťastnejšia

     • Deň narcisov

      19. 4. 2024

      18. apríl bol dňom verejnej zbierky na pomoc onkologicky chorým pacientom konanej na celom Slovensku. Malé žlté kvietky - narcisy nám pripomenuli význam ochrany zdravia pred nádorovými ochoreniami, umožnili nám prejaviť spolupatričnosť so všetkými, ktorí touto ťažkou životnou skúškou prechádzajú alebo prechádzali. Do tejto humanitárnej akcie sme sa opäť aktívne zapojili a podarilo sa nám vyzbierať 447, 91 €. Všetkým, ktorí ste sa tejto akcie zúčastnili patrí veľké "ĎAKUJEME".

     • Víťazstvo našich atlétov v Aprílovom detskom viacboji

      18. 4. 2024

      Naši malí atléti z GEM-AT sa zúčastnili atletických pretekov Aprílový detský viacboj, ktorý organizovala Atletická akadémia pri ZŠ v Družstevnej pri Hornáde. Na pretekoch si svoje sily zmerali s ďalšími 70 deťmi. Žiaci súťažili v dvoch vekových kategóriách. Našu školu reprezentovali mimoriadne úspešne. Získali sme hneď 7 ocenení: 1. miesto: Petríková Bianka 4.B, beh cez prekážky 1. miesto: Kiktavý Oliver 1.A, hod medicimbalom 1. miesto: Koľvek Leo 1.B, skok do diaľky 2. miesto: Takáč Ján 1.A, skok do diaľky 2. miesto: Koľvek Leo 1.B, beh cez prekážky 2. miesto: Petríková Bianka, 4.B, skok do diaľky 3. miesto: Kaiser Denis, 2.A, skok do diaľky. Celkovo ako družstvo sa žiaci umiestnili na 3. mieste. Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

     • Deň narcisov 2024

      16. 4. 2024

      18.4.2024 sa uskutoční 28. ročník Dňa narcisov, do ktorého sa opäť zapájame.  Opäť môžete finančne vo vestibule školy podporiť Ligu proti rakovine a získať žltý narcis ako znak  príspevku, ktorý je vyjadrením podpory, povzbudením, nádejou a mnohým prinesie pozitívnu energiu.

      Prečo podporiť tento deň?  Aj váš príspevok pomôže zabezpečiť pre onkologických pacientov realizáciu projektov, ktoré Liga proti rakovine realizuje.  Ďakujeme.

     • Vyhrali sme Okresné kolo vo volejbale

      16. 4. 2024

      V piatok sa odohral volejbalový súboj v okresnom kole medzi škola ZŠ  Bukovecká, ZŠ Družicová a ZŠ Gemerská.  Naše žiačky bojovali, kontrolovali sieť, loptu i pozície, čo sa im vyplatilo. Zvíťazili  a získali 1. miesto v okresnom kole. To im zabezpečilo postup na krajské kolo, za ktorým vycestujú do Spišskej Novej Vsi. Dievčatám blahoželáme a tešíme sa z ich víťazstva!

     • 1.A a divadlo Spoza Voza

      14. 4. 2024

      Posledný deň v týždni  sme sa žiaci 1.A vybrali do knižnice Litpark, kde nás čakalo divadlo Spoza Voza až z ďalekej Bratislavy. Mali pre nás pripravené jedno veľmi zaujímavé predstavenie s názvom Deloreskere čháve, čo v preklade znamená Božie deti. Tri rómske rozprávky sa nám veľmi páčili. Po skončení predstavenia na nás ešte čakali úžasné tvorivé dielne, ktoré sme si užili.

     • Učenie v prírode

      14. 4. 2024

      Keďže vonku je už krásne teplo a  slniečko pekne svieti, využili sme toto teplé počasie s deťmi zo 4.B a na hodinu výtvarnej výchovy sme sa vybrali na náš školský dvor. Štvrtáci mali jasnú úlohu. Z nájdených prírodnín na zemi zostaviť obrázok -  a fantázii sa medze veru nekládli. Tak vznikol traktor, ohnisko, krásne oko s farebnou dúhovkou a strom s veveričkou. 

    • Sokoliari a dravce v ŠKD
     • Sokoliari a dravce v ŠKD

      14. 4. 2024

      Už tisícročia sokoliarstvo fascinovalo ľudí. Krása, rýchlosť a majestátnosť dravcov vždy našich predkov priťahovali. Sokoliarstvo je ponímané hlavne ako spôsob lovu pomocou vycvičených dravcov. Prvá zmienka o cvičených dravcoch na území Veľkej Moravy pochádza spred viac ako 4000 rokov. V súčasnosti slovenskí sokoliari patria k absolútnej svetovej špičke. A tak sme si pozvali aj my, pre deti v našom ŠKD, sokoliarsku skupinu HORUS, ktorá nám zabezpečila profesionálne, fascinujúce a hlavne vzrušujúce predstavenie. Deti videli zblízka a nielen na ruke, ale aj lietať, Artuša - kuvika plačlivého, Nyxa - výra afrického, Odyna - kondora morkovitého, Zoe - krkavca čierneho. Zažili nečujné krúženie Tea - myšiaka lesného a Zurriho - myšiaka štvorfarebného, z veľkej výšky vracajúceho sa k sokoliarovi. No najviac sa im páčil obrovský Chilli - orol stepný a nebezpečne pôsobiaci útok Jimmiho - sokola rároha na korisť. Deťom dravce prelietavali tesne ponad hlavy a ich pišťania bol plný dvor. Bolo to jedinečné a určite si to o rok zopakujeme znova.