• Akcie školy

     • Medovníčky v ŠKD 3.A

      12. 12. 2022

      Len pár dní po návšteve Mikuláša si usilovné včielky v 3.A spríjemnili upršaný piatok zdobením medovnjíkov na Vianoce. Trpezlivo čakali, kým budú sladké farby pripravené na zdobenie. Pilnú prácu sprevádzali aj vianočné piesne. Keď boli ozdobené medovníčky suché, deti ich spoločne zhodnotili a na niektorých si pochutnali ešte skôr, ako ich stihli opatrne zabaliť a pochváliť sa nimi.

    • Návšteva knižnice v Goethe Institut
     • Návšteva knižnice v Goethe Institut

      9. 12. 2022

      V piatok, 9. decembra, navštívili naši deviataci v rámci výučby nemeckého jazyka po prvý raz priestory knižnice v Goethe Institut v Košiciach. Zamestnankyňa knižnice im porozprávala mnoho zaujímavostí o Goethe inštitúte, priblížila im jeho aktivity, zameranie a náplň činnosti. Žiaci sa dozvedeli, že táto inštitúcia ponúka jazykové kurzy pre deti i dospelých, možnosť absolvovania jazykových skúšok v nemeckom jazyku, možnosť vypožičať si nemecké knihy, časopisy či filmy, ale i hravé aktivity a súťaže pre deti a mládež. Dokonca si v knižnici môžete vopred zarezervovať „doučovanie“ nemeckého jazyka pred nejakou dôležitou skúškou či testom. Jedinou podmienkou je zaregistrovať sa v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach. Naši deviataci si prezreli priestory nemeckej knižnice a na záver si preverili svoje vedomosti o nemecky hovoriacich krajinách v zaujímavom teste. Sme radi, že táto návšteva nemeckej knižnice nebola poslednou, pretože sa na ňu už v januári môžu tešiť aj naši mladší nemčinári.

     • Adventný kalendár - deň tretí

      9. 12. 2022

      Posledný deň pracovného týždňa nám adventný kalendár na Gemerskej spríjemnil prekvapením Deň s jednotkami. Aj keď sa mohlo skúšať a mohli sa písať písomky, zapisovať sa mohli iba jednotky.  To bolo radosti po vyrieknutí prekvapenia, deti kričali, pišťali a skákali od radosti. Uvidíme, čo prinesie pondelok. 

     • Zdobenie medovníkov

      9. 12. 2022

      Krásnou vianočnou tradíciou v našej škole je pečenie medovníkov a ich zdobenie. Medovničky upiekli pani učiteľky a pani kuchárky a zdobenie je parketou detí. Počas dvoch dní ozdobili viac ako 200 medovníčkov, ktoré si budeme môcť zakúpiť vo vianočnej burze.  Medovníčky krásne voňali a ešte krajšie sú vyzdobené. Iste každému urobia radosť. 

     • Na návšteve v Americkom centre

      9. 12. 2022

      V piatok 2.12.2022 žiaci ôsmeho a deviateho ročníka navštívili Americké centrum v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach, kde absolvovali prednášku o vybraných dielach americkej literatúry. V závere prednášky si naši žiaci mohli prostredníctvom kvízu overiť, čo si zapamätali. Žiaci, ktorí boli v kvíze úspešní dostali aj malú odmenu. Veríme, že táto prednáška žiakov inšpirovala k tomu, aby si niektoré z literárnych diel prečítali.

     • Adventný kalendár - deň druhý

      8. 12. 2022

      Druhé okienko v našom Gemerskom adventnom kalendári ukrývalo prekvapenie, na ktoré sa tešili najmä deti.  Za zvukov pišťania, ujúkania a potlesku pán riaditeľ nemal šancu poriadne nahlas prečítať dnešné prekvapenie, ktoré znelo Deň bez skúšania. Po prečítaní a vyslovení prekvapenia nastalo vo vestibule školy burácania a deti sa s radosťou rozbehli do tried. Tešíme sa na zajtra. 

     • Mikulášska párty v Myšiatkove (ŠKD 2.A)

      8. 12. 2022

      V deň svätého Mikuláša zaplavili našu triedu, chodby našej školy i školskú jedáleň, malí Mikulášikovia. Párty sa oficiálne začala slávnostným obedom, zaklincovaným sladkou mikulášskou štrúdličkou od pani kucháriek… Po obede sa zmenila naša trieda na veľkú show, kde sa stoly prehýbali pohosteníčkom a v nealko bare sa nestíhalo čapovať. Okrem plnenia prázdnych brušiek, Mikulášikovia medzi sebou súťažili, zabávali sa a radovali z párty, ktorú pre nich pripravila p.uč. Ewica mikulášska čertica . Tak snáď o rok zas.

     • Mikuláš v ŠKD 4.B

      8. 12. 2022

      U susedov v triede sa rozbehla popoludní Mikulášska párty a tak sme za zvukov hudby nezaháľali ani my… Odpálili sme to na plné "gule" aj my, žirafky. Sviatok svätého Mikuláša sme si s pani vych. Gabikou užili perfektne. Tančeky, súťaže a iné chvíle mikulášske, chrumkavé , sladké, slané, nechýbali…  Mikuláš môže prísť aj o rok.  Veď si to ako SUPERTRIEDA zaslúžime. Tešíme sa všetci už teraz, lebo toho roku bol Mikuláš úžasný.   

    • Mikuláš na Gemerskej
     • Mikuláš na Gemerskej

      7. 12. 2022

      Po dvoch rokoch prestávky brány našej školy mohol opäť prekročiť Mikuláš, aby priniesol radosť a drobné odmeny všetkým deťom. Neprišiel sám, ale so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. Počas vyučovania navštívili všetky triedy, deti im zarecitovali, zaspievali a za odmenu dostali sladké balíčky. Keďže je na svete detí ako smetí, balíčkami do Mikulášskeho mecha prispelo Združenie rodičov pri ZŠ Gemerská 2, za čom im ďakujeme. 

      Okrem sladkostí priniesol Mikuláš aj dlho očakávaný adventný kalendár.

    • Súťaž Môj finančný svet
     • Súťaž Môj finančný svet

      7. 12. 2022

      V pondelok 5.12.2022 si vybraní žiaci 5. a 6. ročníka zmerali sily v hraní hry Finančná odysea. Cieľom hry je naučiť sa hospodáriť s osobnými financiami a zvládať rôzne životné finančné riziká. Víťazom sa stáva ten, kto ako prvý splní podmienky: vytvorí si pasívny príjem minimálne vo výške svojej výplaty, vlastní nehnuteľnosť na bývanie, má vyplatené všetky úvery, vytvorí si dostatočný finančný majetok a všetky podmienky musia byť splnené súčasne, čím sa získa finančná sloboda.

      Žiaci pod vedením bankárok (asistentiek) Petra Cukrovaná, Miriam Beďačová, Diana Csizmárová a Alena Milá reprezentovali seba a svoju triedu a víťazi získali v hre spomínanú finančnú slobodu a v skutočnosti vecné ceny a diplomy:

      1. miesto – Olívia Filepová 5.A, Filip Komjáti 5.A, Filip Fischer 6.A, Alex Legáth 6.B

      2. miesto – Ján Lehotai 5.B, Šimon Sedlák 5.B, Timea Štefanková 6.A, Simona Veresová 6.A

      3. miesto – Laura Eštoková 5.A, Marek Bodnár 5.B, Petra Benediková 5.B, Oliver Nagy 5.B

      4. miesto – Samuel Nagy 5.A, Teodor Haľko 6.A, Tomáš Takáč 6.B, Jakub Kopčík 6.B

      Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé súťaže, aktivity a projekty.

     • Divadlo GURU v ŠKD 3.B

      7. 12. 2022

      Deti 3.B triedy v školskom klubde detí tvrdo pracovali na tvorbe vlastného bábkového divadielka, ktoré malo prezentovať krásy a zaujímavosti našich Košíc. Divadielkom sa zapojili do súťaže Haravara. Od ručne vyrobených bábok, príbehu a učenia sa textov až po realizáciu na scéne. A toto je ich výsledok práce.

     • Mikulášske učenie v 1.B

      6. 12. 2022

      Žiaci 1.B si dnešný mikulášsky deň užili naplno, zaspievali si mikulášske a zimné piesne, riešili mikulášske úlohy, vymysleli mikulášsky tanec a za odmenu si zaplnili svoje brušká dobrotami na mikulášskej párty. Párty pokračovala aj v školskom klube detí. Deti sa zabávali, spievali a tancovali. Tento deň si naozaj užili naplno. 

    • Imatrikulácia prvákov
     • Imatrikulácia prvákov

      6. 12. 2022

      Milou tradíciou na našej škole sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Stretli sme sa dňa 1.12.2022 v telocvični našej ZŠ. 

      Celá sávnosť sa v niesla v duchu rozprávky o medovníkovej chalúpke. Aby žiaci dostali Marienku a Janíčka zo zajatia Baby Jagy, museli splniť niekoľko úloh. Na začiatku ich Baba Jaga vyskúšala zo slabikovania. Pre našich šikovných prvákov to však bola hračka. Druhá, ťažšia úloha bola z matematiky, aj s touto úlohou si však žiaci hravo poradili.  Ako tretiu úlohu museli Babe Jage predviesť tanec, spev a telesnú výchovu. Na  jej prekvapenie, aj túto úlohu zvládli. Na záver zložili prváci slávnostný sľub, po ktorom pán riaditeľ každého prváčika slávnostne pasoval za žiaka našej školy. Na konci boli všetci prváci odmenení milým darčekom.Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!

     • Zúbková beseda u prvákov

      6. 12. 2022

      Čo je pre naše zúbky zdravé a čo nezdravé? Ako sa o zúbky správne starať? To sa dozvedeli naši prváci v stredu 30.11. 1.A a 1.B sa zúčastnili besedy o zúbkoch, na ktorej sa dozvedeli všetko podstatné čo by mali vedieť. Zahrali si hru, v ktorej prilepovali potraviny na zdravý alebo nezdravý zub a taktiež si vyskúšali ako správne zúbky čistiť, aby si nezničili sklovinu, no zároveň zúbky dôkladne vyčistili. Besiedka mala úspech a zúbkové popoludnie sa deťom páčilo.

     • Týždeň vedy a techniky - DILATECH

      6. 12. 2022

      V novembri sa v rámci Týždňa vedy a techniky  vybrali žiaci 8. a 9. ročníka vyskúšať si život stredoškoláka na Strednú zdravotnú školu na Moyzesovej ul. v Košiciach. Absolvovali  3 rôzne hodiny laboratórnych techník - najprv sa stali zubnými asistentmi a zisťovali, ako sa robia odtlačky zubov. Potom si vyskúšali rôzne optické prístroje a pomôcky, s ktorými sa učia pracovať oční optici. A na záver naši žiaci získavali zručnosti pri pipetovaní, meraní pH a ďalších laboratórnych metódach, ktoré sú náplňou štúdia zdravotníckych laborantov.  O štúdiu na SZŠ, o medzinárodnom projekte Erasmus  nám  porozprávali naše bývalé žiačky Tamarka a Ninka, ktoré sú so svojim výberom SŠ spokojné.  Veríme, že táto návšteva inšpirovala k štúdiu ďalších z našich radov a  o rok z nich budú spokojní stredoškoláci SZŠ.

     • Krabice plné lásky

      1. 12. 2022

      Aj v tomto roku sa naša škola zapojila do charitatívnej akcie s názvom “Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“.  Ďakujeme rodičom, deťom, kolegyniam a všetkým vám za pomoc pri realizácii. Veľa babičiek a deduškov, ktorí sú osamelí,  sa poteší  aj vďaka nám, vám, z darčekov, ktoré sú jediné a možno aj posledné v ich život. Zabalili sme do každej krabice ozaj veľa lásky a okrem toho aj niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo pre zábavu, niečo pre radosť. V rámci našej školy sa vyskladalo 57 darčekových krabíc a to si zaslúži obrovský potlesk pre všetkých!!!  Ďakujeme.

     • Plavecký výcvik

      1. 12. 2022

      V mesiaci november absolvovali žiaci 3.ročníka plavecký výcvik na ZŠ Družicová. Mnohí začínali ako neplavci, no počas výcviku zvládli základy plávania. Niektorí boli natoľko šikovní, že preplávali až desiatky metrov. Sme radi, že po rokoch pandémie sa nám konečne otvorili brány plavárne. Za svoju snahu dostali všetci diplomy.