• Akcie školy

  • Akcie školy

          • Finále školy v prírode v Lučivnej

            21. 6. 2026

            Po stredajšej večernej nočnej hre, v ktorej tretiaci odvážne hľadali poklad, sme štvrtkové ráno začali pátraním aj s druhákmi. Tým sa podarilo nájsť všetkých 13 ukrytých balíčkov a z úspechu mali veľkú radosť.

            Počas dňa si deti maľovali tričká na pamiatku, zahrali sa na vonkajšom aj vnútornom ihrisku, užili si bazén a zúčastnili sa zaujímavého stretnutia so záchranárom, kde si vyskúšali základy prvej pomoci.

            Večer už patril baleniu kufrov, programu „Izba baví izbu“ a záverečnej diskotéke. 

            Po ceste domov sme sa zastavili na Ľubovnianskom hrade, kde deti zažili interaktívnu prehliadku hradu a pozreli sme si sokoliarsku show. Presunuli sme sa na obed v Lipanoch a po ňom sme už pokračovali k našim rodičom. 

            Spoločne sme si užili posledné chvíle plné smiechu, zábavy a krásnych spomienok na školu v prírode.

          • Zippiho kamaráti z 1.B

            18. 6. 2026

            V triede 1.B počas celého školského roka prebiehal pod vedením školskej psychologičky preventívny program Zippyho kamaráti, ktorý je zameraný na rozvoj sociálnych a emocionálnych zručností detí. Sprievodcom jednotlivými modulmi a lekciami bol lúčny koník Zippy, ktorý žiakom pomáhal objavovať spôsoby, ako zvládať rôzne životné situácie, emócie, medziľudské vzťahy a každodenné výzvy.
            Dnes sme tento program slávnostne ukončili. Spoločne sme si zaspomínali na najobľúbenejšie aktivity, zhodnotili, čo sa žiaci počas programu naučili a ktoré zručnosti považujú za najužitočnejšie. Za svoju aktívnu účasť si prevzali diplomy a sladkú odmenu v podobe zlatých čokoládových tehličiek. Koniec programu sme oslávili spoločným pohostením a príjemne stráveným časom.
            Veríme, že si žiaci získané vedomosti a zručnosti odnesú aj do bežného života a budú ich využívať pri zvládaní emócií, riešení problémov, budovaní priateľstiev a prekonávaní každodenných výziev. Prajeme im, aby ich Zippyho múdre rady sprevádzali aj naďalej.

          • Ocenenie najúspešnejších riešiteľov okresných kôl olympiád

            17. 6. 2026

            Dnešný deň bol pre piatich žiakov našej školy naozaj výnimočný.
            V CVČ na Popradskej ulici sa konalo slávnostné oceňovanie najúspešnejších riešiteľov okresných kôl predmetových olympiád a postupových súťaží v tomto školskom roku, kde si boli osobne prevziať diplomy a vecné ceny. Patria medzi nich Lívia Štosáková, Mirka Toderišková, Zdenka Bernátová, Michal Gallay a Daniel Drábik. Ocenenie sme prevzali aj pre Ninku Kapturovú, ktorá sa nemohla zúčastniť. Sme hrdí, že naša škola má takých šikovných žiakov a veríme, že budú inšpiráciou aj pre ďalších. Ešte raz srdečne gratulujeme!

        • Škola v prírode v Lučivnej - 2. a 3. deň
          • Škola v prírode v Lučivnej - 2. a 3. deň

            17. 6. 2026

            Utorok sa niesol v znamení zábavy, pohybu a dobrej nálady. Dopoludnie sme strávili objavovaním okolitej prírody a prechádzkou na amfiteáter. Popoludní si deti užili hry na ihrisku, kde nechýbali športové aktivity a spoločné chvíle s kamarátmi. Po aktívne strávenom čase prišlo na rad osvieženie v bazéne, kde si deti naplno užili šantenie vo vode. Večer patril diskotéke. Pri obľúbenej hudbe si deti zatancovali, zabavili sa a deň zakončili s úsmevom na tvári. 

            V stredu sme sa hneď po raňajkách vybrali na výlet do Liptovského Mikuláša. Našou prvou zastávkou bolo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, kde sa deti dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o vzniku a objavovaní jaskýň. Zaujala ich aj expozícia venovaná vzniku Zeme a životu ľudí v oblasti Tatier v minulosti. Návšteva múzea bola nielen poučná, ale aj veľmi pútavá.

            Po prehliadke si deti mohli kúpiť suveníry a malé hračky. Plní nových zážitkov sme sa vrátili vláčikom späť do Lučivnej, kde nás čakal ďalší program. Už sa tešíme, čo nám prinesú ďalšie dni strávené v škole v prírode.

          • Súťaž Junior Admin 2026

            17. 6. 2026

            Dnes sa naši deviataci, Samuel Barna, Filip Fischer a Adam Ján Šári, zúčastnili IT súťaže pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej. Súťažiaci si mohli preveriť svoje vedomosti a zručnosti zo sveta systémov a sietí.
            Čo nás veľmi teší, Adam Ján Šári získal úžasné 1.miesto vďaka takmer 100% úspechu v testovej aj v praktickej časti. Všetci traja nášu školu skvele reprezentovali, právom sme na nich hrdí.

          • Škola v prírode Lučivná

            16. 6. 2026

            Žiaci tried 2.A, 3.A, 3.B a 4.A sa včera vydali na dlho očakávanú školu v prírode do Lučivnej. Cesta prebiehala vo výbornej nálade. Prvú zastávku sme mali pri Levoči, kde si deti oddýchli a doplnili energiu na ďalšiu cestu. Po príchode do Lučivnej nás čakal chutný obed. Po ňom sa žiaci pustili do vymýšľania názvov svojich tímov, v ktorých budú počas celého pobytu zbierať body. Popoludní sa deti s radosťou vyšantili na ihriskách, zahrali si rôzne hry a niektorí využili možnosť zaplávať si v bazéne. Po výdatnej večeri nasledovala zoznamovacia diskotéka, na ktorej nechýbal tanec, smiech a dobrá nálada. Unavení, ale šťastní, zaspávali s očakávaním, čo zaujímavé a dobrodružné im prinesie ďalší deň v škole v prírode. 

        • Obrovský úspech našich žiačok: Olívia, Bianka a Eva sú majsterkami Slovenska!
          • Obrovský úspech našich žiačok: Olívia, Bianka a Eva sú majsterkami Slovenska!

            16. 6. 2026

            Naša škola má nové športové drahokamy. Žiačka 6.A triedy na ZŠ Gemerská, Olívia Hegedušová, dosiahla cez víkend niečo výnimočné. Ako hráčka tímu FC Košice sa v nedeľu 14. júna 2026 stala majsterkou Slovenska vo futbale v kategórii do 15 rokov (WU15).Do tejto majstrovskej mozaiky skvele zapadli aj ďalšie dve naše žiačky. Bianka Petríková a Eva Bolčáková zo 6.B triedy, ktoré síce samotný finálový zápas neodohrali, no počas náročného priebehu súťaže nastúpili za víťazné družstvo a svojimi výkonmi výrazne pomohli tímu vybojovať tento titul. Celú sezónu prešli dievčatá absolútne suverénne a vyhrali ju bez straty jediného bodu! Svoju dominanciu potvrdili aj vo finálovom zápase v Žiari nad Hronom, kde FC Košice porazilo FC Petržalka 4:2.

            Úspech Olívie je o to cennejší, že má iba 12 rokov. Napriek vekovému rozdielu patrí medzi kľúčové opory tímu a na ihrisku si poradila aj so staršími súperkami.

          • Mesto Košice deťom

            15. 6. 2026

            Do fotogalérie bol pridaný nový album Mesto Košice deťom.

            ✨ S hrdosťou sa delíme o krásny úspech našej žiačky Laury Eštokovej, ktorá bola ocenená v rámci slávnostného podujatia Mesto Košice deťom. Laura dlhodobo dosahuje výborné študijné výsledky a úspešne reprezentuje našu školu v rôznych súťažiach a predmetových olympiádach. Svojou usilovnosťou, zodpovednosťou a vytrvalosťou je vzorom pre svojich spolužiakov a dôkazom, že talent spojený s poctivou prácou prináša krásne výsledky. 👏 Srdečne gratulujeme k tomuto zaslúženému oceneniu a prajeme jej veľa ďalších úspechov, radosti z objavovania nových vedomostí a splnených snov! 🤩🌟 #MestoKošiceDeťom #Gratulujeme #SmeHrdí #ÚspešnáŽiačka #OlympiádyASúťaže #ReprezentáciaŠkoly

          • ZŠ Gemerská na Južanskej kvapke krvi!

            14. 6. 2026

            Sme škola srdcom a včera sme to dokázali aj činmi. Naši úžasní zamestnanci sa vybrali darovať krv a podporiť túto skvelú akciu. Sme hrdí na náš tím, ktorý má srdce na správnom mieste! 

            Pozrite sa, ako nám to pristalo.  

          • McDonald´s CUP

            14. 6. 2026

            Futbalovo chtiví žiaci 4.B a 5.A zažili elektrizujúcu atmosféru priamo na tribúnach Košickej futbalovej arény, kde ako nadšení diváci hnali vpred finalistov legendárneho McDonald's Cupu! Naša škola nielen fandila na štadióne, ale brala domov aj parádne ceny z funzóny.

        • LETNÝ SITKOM - školský muzikál
          • LETNÝ SITKOM - školský muzikál

            12. 6. 2026

            V dňoch 4. a 5. júna 2026 ožili priestory košického Kulturparku energiou, hudbou a nefalšovanou detskou radosťou. Žiaci našej školy tu uviedli premiéry nového školského muzikálu Letný sitkom, ktorý počas dvoch dní odohrali až štyrikrát – pre rodičov, učiteľov, spolužiakov i priateľov školy.

            Na javisku sa predstavili talentovaní herci, speváci a tanečníci, ktorí svojím výkonom prekvapili aj skúsených divákov. Nie je žiadnym tajomstvom, že aj profesionálni dospelí umelci často zápasia s tým, ako skĺbiť herectvo, spev a tanec pred veľkým publikom. Naše deti však túto výzvu zvládli s obdivuhodnou ľahkosťou a odhodlaním. O ich úspechu svedčil dlhotrvajúci potlesk a napokon aj standing ovation, ktoré zaplnilo sálu do posledného miesta.

            Za týmito výnimočnými predstaveniami stojí celoročná práca, množstvo hodín strávených na nácvikoch počas víkendov, sviatkov či prázdnin a tímová spolupráca detí, pedagógov a všetkých, ktorí stáli za vznikom muzikálu. Ich úsilie prinieslo krásne ovocie – predstavenie plné humoru, emócií, hudby a radosti, ktoré si diváci užili od prvej do poslednej minúty.

            V závere predstavenia pozvali naši mladí umelci svojich verných divákov na repete opäť o rok. A my všetci sa už dnes tešíme na to, čo nové a originálne nám prinesie ďalší ročník školského muzikálu.

          • Bezpečné miesto v našej mestskej časti

            11. 6. 2026

            Deväť žiakov 6. - 8. ročníka sa spolu so školskou psychologičkou zúčastnilo stretnutia v rámci kampane Bezpečné miesto. Počas návštevy miestneho úradu sa dozvedeli, čo označenie Bezpečné miesto znamená, v akých situáciách sa naň môžu obrátiť a akú pomoc môžu deti a mladí ľudia získať.
            Súčasťou programu bola aj prehliadka miestneho úradu, počas ktorej žiaci spoznali jeho fungovanie a rôzne oblasti, ktorým sa venuje. Mali tiež možnosť stretnúť sa s pani starostkou mestskej časti a porozprávať sa o témach týkajúcich sa života detí a mladých ľudí v komunite.
            Zúčastnení žiaci budú získané informácie ďalej odovzdávať svojim spolužiakom a pomáhať šíriť povedomie o tom, kde môžu žiaci v prípade potreby nájsť pomoc, podporu a bezpečie.

          • Škola v prírode v Telgárte – plná zážitkov a dobrodružstiev

            11. 6. 2026

            Počas nášho pobytu v škole v prírode v Telgárte sme zažili množstvo krásnych chvíľ a nezabudnuteľných dobrodružstiev. Kŕmili sme sysle, previezli sa legendárnym žltým autobusom, navštívili Múzeum zvoncov, na chvíľu sa preniesli do dávnej atmosféry kina, športovali, tancovali s D.S. Štúdiom, vytvárali nové priateľstvá a zažili mnoho ďalších nezabudnuteľných zážitkov.
            Každý deň priniesol nové objavy, radosť a množstvo spoločných chvíľ. Školu v prírode sme si naplno užili za každého počasia a odnášame si z nej krásne spomienky, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. 🌞🌧🏞🚌💃🤝😊

          • Škola v prírode v Telgárte

            8. 6. 2026

            Prvý deň v škole v prírode v Telgárte bol  pre deti z 1.A, 1.B, 2.B a 2.C  plný zážitkov z príchodu, ubytovania a nového nepoznaného. Deti si deň užili naplno a s úsmevom na tvári. Pozrite sa s nami ako....

          • Prvouka v 1.B – Učíme sa o rastlinách zážitkom

            8. 6. 2026

            Počas hodiny prvouky sa žiaci 1.B triedy venovali téme Rastliny. Teóriu sme preniesli do praxe a spoločne sme sadili paradajky, jahody a uhorky. Pri práci sme pozorovali rozdiely medzi jednotlivými semienkami a rozprávali sa o tom, čo všetko rastliny potrebujú na svoj rast – vodu, svetlo, vzduch a starostlivosť.
            Najväčšiu radosť však máme z toho, že sa žiaci o svoje rastlinky starajú sami. Pravidelne ich polievajú, sledujú ich rast a s nadšením pozorujú každú novú zmenu. Takto sa učia nielen o prírode, ale aj o zodpovednosti, trpezlivosti a starostlivosti o živé organizmy.
            Sme zvedaví, ktoré semienka vyklíčia ako prvé a akú úrodu sa nám podarí dopestovať. Naše malé záhradnícke dobrodružstvo sa len začína! 🌿🍓🥒🍅

          • Deň detí s políciou

            7. 6. 2026

            Žiaci 1.A a 1.B triedy zúčastnili osláv Medzinárodného dňa detí, ktoré pripravila Mestská polícia Nad jazerom. Deti mali možnosť vidieť zaujímavé ukážky výcviku služobných psov, prezrieť si policajný výstroj a zbrane a dozvedieť sa viac o práci policajtov. Pre všetkých bol pripravený pestrý program plný zážitkov a zábavy. Deti si toto dopoludnie veľmi užili a domov odchádzali s množstvom pekných zážitkov. Ďakujeme organizátorom za príjemne strávený deň.

        • Bublinková show v ŠKD pri príležitosti MDD
          • Bublinková show v ŠKD pri príležitosti MDD

            6. 6. 2026

            Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sme si v našom školskom klube detí pripravili veselú a hravú Bublinkovú show, ktorá vyčarila úsmev na tvári každému dieťaťu. Po niekoľkých daždivých dňoch nám konečne prialo počasie. Slniečko svietilo, z reproduktorov znela veselá hudba a školská záhrada sa v okamihu premenila na rozprávkový svet plný farebných bubliniek. Tie sa vznášali vo vzduchu, trblietali sa na slnku a vytvárali neopakovateľnú atmosféru plnú radosti a smiechu. Deti s nadšením behali za bublinkami, snažili sa ich chytiť, pozorovali ich farebné odlesky a užívali si každý okamih tejto netradičnej oslavy. Nechýbal tanec, pohybové hry ani množstvo veselých zážitkov, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Bublinková show sa stala krásnym spestrením osláv MDD a priniesla deťom presne to, čo k ich sviatku patrí – radosť, smiech, bezstarostnú zábavu a nezabudnuteľné spoločné chvíle.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tejto vydarenej akcie. Najväčšou odmenou pre nás boli rozžiarené detské oči a úprimná radosť, ktorá sa niesla celou školskou záhradou.  Ewka a Ivka…a my ostatné. 

          • MDD s filmovými a rozprávkovými hrdinami

            2. 6. 2026

            Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD s filmovými a rozprávkovými hrdinami.

            Tohtoročný Medzinárodný deň detí sme na našej škole oslávili naozaj netradične! Školské lavice namiesto žiakov zaplnili Spidermani, princezné, SpongeBobovia, Minecrafťáci, Mickey Mouseovia a iné postavičky z Disney rozprávok. V rámci tematického Dňa rozprávkových a filmových hrdinov na tričkách žiaci aj učitelia ukázali svoju kreativitu a zaplavili školu farbami a dobrou náladou. Všetkým žiakom prajeme k ich sviatku ešte raz všetko najlepšie a ďakujeme im za skvelú atmosféru, ktorú vytvorili. Fantázii sa predsa medze nekladú! Pozrite si v galérii, ako to u nás na Deň detí žilo hrdinami. Ďakujeme aj Združeniu rodičov našej školy za zabezpečenie sladkých darčekov pre všetkých žiakov.

        • Po stopách hrdinu: Žiaci spoznávali život M. R. Štefánika
          • Po stopách hrdinu: Žiaci spoznávali život M. R. Štefánika

            2. 6. 2026

            V  našej škole sme privítali pani PhDr. Ruženu Kormošovú, PhD., známu regionálnu historičku, publicistku a bývalú dlhoročnú profesorku na Gymnáziu na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi. Žiaci tretieho a štvrtého ročníka prežili netradičný deň plný histórie a inšpirácie. Absolvovali zaujímavú besedu venovanú rodine, osobnému životu a veľkým činom jednej z najvýznamnejších osobností našich dejín - generála Milana Rastislava Štefánika. Pani Kormošová si nás získala svojim vľúdnym hlasom a pútavým rozprávaním. Priniesla so sebou čarovný kufor, v ktorom boli rôzne publikácie, ocenenia a plakety. Vzácnym momentom, ktorý nám bude pripomínať tento deň, bolo sadenie ruže v školskej záhrade, ktorá nesie príznačný názov "Generál Štefánik". Tento živý pamätník bude našim žiakom pripomínať odvahu, odhodlanie a lásku k vlasti, ktorú tento veľký diplomat a astronóm mal.
            Ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemnú atmosféru a veríme, že zasadená ruža bude rásť rovnako ako vedomosti a hrdosť našich školákov.