•  

         

    • Novinky 

      Zistite, čo je nové na našej škole
          • Finále školy v prírode v Lučivnej

            Po stredajšej večernej nočnej hre, v ktorej tretiaci odvážne hľadali poklad, sme štvrtkové ráno začali pátraním aj s druhákmi. Tým sa podarilo nájsť všetkých 13 ukrytých balíčkov a z úspechu mali veľkú radosť.

            Počas dňa si deti maľovali tričká na pamiatku, zahrali sa na vonkajšom aj vnútornom ihrisku, užili si bazén a zúčastnili sa zaujímavého stretnutia so záchranárom, kde si vyskúšali základy prvej pomoci.

          • Zippiho kamaráti z 1.B

            V triede 1.B počas celého školského roka prebiehal pod vedením školskej psychologičky preventívny program Zippyho kamaráti, ktorý je zameraný na rozvoj sociálnych a emocionálnych zručností detí. Sprievodcom jednotlivými modulmi a lekciami bol lúčny koník Zippy, ktorý žiakom pomáhal objavovať spôsoby, ako zvládať rôzne životné situácie, emócie, medziľudské vzťahy a každodenné výzvy.
            Dnes sme tento program slávnostne ukončili. Spoločne sme si zaspomínali na najobľúbenejšie aktivity, zhodnotili, čo sa žiaci počas programu naučili a ktoré zručnosti považujú za najužitočnejšie. Za svoju aktívnu účasť si prevzali diplomy a sladkú odmenu v podobe zlatých čokoládových tehličiek. Koniec programu sme oslávili spoločným pohostením a príjemne stráveným časom.
            Veríme, že si žiaci získané vedomosti a zručnosti odnesú aj do bežného života a budú ich využívať pri zvládaní emócií, riešení problémov, budo

          • Ocenenie najúspešnejších riešiteľov okresných kôl olympiád

            Dnešný deň bol pre piatich žiakov našej školy naozaj výnimočný.
            V CVČ na Popradskej ulici sa konalo slávnostné oceňovanie najúspešnejších riešiteľov okresných kôl predmetových olympiád a postupových súťaží v tomto školskom roku, kde si boli osobne prevziať diplomy a vecné ceny. Patria medzi nich Lívia Štosáková, Mirka Toderišková, Zdenka Bernátová, Michal Gallay a Daniel Drábik. Ocenenie sme prevzali aj pre Ninku Kapturovú, ktorá sa nemohla zúčastniť. Sme hrdí, že naša škola má takých šikovných žiakov a veríme, že budú inšpiráciou aj pre ďalších. Ešte raz srdečne gratulujeme!

        • Škola v prírode v Lučivnej - 2. a 3. deň
          • Škola v prírode v Lučivnej - 2. a 3. deň

            Utorok sa niesol v znamení zábavy, pohybu a dobrej nálady. Dopoludnie sme strávili objavovaním okolitej prírody a prechádzkou na amfiteáter. Popoludní si deti užili hry na ihrisku, kde nechýbali športové aktivity a spoločné chvíle s kamarátmi. Po aktívne strávenom čase prišlo na rad osvieženie v bazéne, kde si deti naplno užili šantenie vo vode. Večer patril diskotéke. Pri obľúbenej hudbe si deti zatancovali, zabavili sa a deň zakončili s úsmevom na tvári.

          • Súťaž Junior Admin 2026

            Dnes sa naši deviataci, Samuel Barna, Filip Fischer a Adam Ján Šári, zúčastnili IT súťaže pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej. Súťažiaci si mohli preveriť svoje vedomosti a zručnosti zo sveta systémov a sietí.
            Čo nás veľmi teší, Adam Ján Šári získal úžasné 1.miesto vďaka takmer 100% úspechu v testovej aj v praktickej časti. Všetci traja nášu školu skvele reprezentovali, právom sme na nich hrdí.

          • Škola v prírode Lučivná

            Žiaci tried 2.A, 3.A, 3.B a 4.A sa včera vydali na dlho očakávanú školu v prírode do Lučivnej. Cesta prebiehala vo výbornej nálade. Prvú zastávku sme mali pri Levoči, kde si deti oddýchli a doplnili energiu na ďalšiu cestu. Po príchode do Lučivnej nás čakal chutný obed. Po ňom sa žiaci pustili do vymýšľania názvov svojich tímov, v ktorých budú počas celého pobytu zbierať body. Popoludní sa deti s radosťou vyšantili na ihriskách, zahrali si rôzne hry a niektorí využili možnosť zaplávať si v bazéne. Po výdatnej večeri nasledovala zoznamovacia diskotéka, na ktorej nechýbal tanec, smiech a dobrá nálada. Unavení, ale šťastní, zaspávali s očakávaním, čo zaujímavé a dobrodružné im prinesie ďalší deň v škole v prírode.

          • Obrovský úspech našich žiačok: Olívia, Bianka a Eva sú majsterkami Slovenska!

            Naša škola má nové športové drahokamy. Žiačka 6.A triedy na ZŠ Gemerská, Olívia Hegedušová, dosiahla cez víkend niečo výnimočné. Ako hráčka tímu FC Košice sa v nedeľu 14. júna 2026 stala majsterkou Slovenska vo futbale v kategórii do 15 rokov (WU15).Do tejto majstrovskej mozaiky skvele zapadli aj ďalšie dve naše žiačky. Bianka Petríková a Eva Bolčáková zo 6.B triedy, ktoré síce samotný finálový zápas neodohrali, no počas náročného priebehu súťaže nastúpili za víťazné družstvo a svojimi výkonmi výrazne pomohli tímu vybojovať tento titul. Celú sezónu prešli dievčatá absolútne suverénne a vyhrali ju bez straty jediného bodu! Svoju dominanciu potvrdili aj vo finálovom zápase v Žiari nad Hronom, kde FC Košice porazilo FC Petržalka 4:2.

        • Obrovský úspech našich žiačok: Olívia, Bianka a Eva sú majsterkami Slovenska!
          • Mesto Košice deťom

            Do fotogalérie bol pridaný nový album Mesto Košice deťom.

            ✨ S hrdosťou sa delíme o krásny úspech našej žiačky Laury Eštokovej, ktorá bola ocenená v rámci slávnostného podujatia Mesto Košice deťom. Laura dlhodobo dosahuje výborné študijné výsledky a úspešne reprezentuje našu školu v rôznych súťažiach a predmetových olympiádach. Svojou usilovnosťou, zodpovednosťou a vytrvalosťou je vzorom pre svojich spolužiakov a dôkazom, že talent spojený s poctivou prácou prináša krásne výsledky. 👏 Srdečne gratulujeme k tomuto zaslúženému oceneniu a prajeme jej veľa ďalších úspechov, radosti z objavovania nových vedomostí a splnených snov! 🤩🌟 #MestoKošiceDeťom #Gratulujeme #SmeHrdí #ÚspešnáŽiačka #OlympiádyASúťaže #ReprezentáciaŠkoly

          • ZŠ Gemerská na Južanskej kvapke krvi!

            Sme škola srdcom a včera sme to dokázali aj činmi. Naši úžasní zamestnanci sa vybrali darovať krv a podporiť túto skvelú akciu. Sme hrdí na náš tím, ktorý má srdce na správnom mieste!

            Pozrite sa, ako nám to pristalo.

          • McDonald´s CUP

            Futbalovo chtiví žiaci 4.B a 5.A zažili elektrizujúcu atmosféru priamo na tribúnach Košickej futbalovej arény, kde ako nadšení diváci hnali vpred finalistov legendárneho McDonald's Cupu! Naša škola nielen fandila na štadióne, ale brala domov aj parádne ceny z funzóny.

        • LETNÝ SITKOM - školský muzikál
          • LETNÝ SITKOM - školský muzikál

            V dňoch 4. a 5. júna 2026 ožili priestory košického Kulturparku energiou, hudbou a nefalšovanou detskou radosťou. Žiaci našej školy tu uviedli premiéry nového školského muzikálu Letný sitkom, ktorý počas dvoch dní odohrali až štyrikrát – pre rodičov, učiteľov, spolužiakov i priateľov školy.

            Na javisku sa predstavili talentovaní herci, speváci a tanečníci, ktorí svojím výkonom prekvapili aj skúsených divákov. Nie je žiadnym tajomstvom, že aj profesionálni dospelí umelci často zápasia s tým, ako skĺbiť herectvo, spev a tanec pred veľkým publikom. Naše deti však túto výzvu zvládli s obdivuhodnou ľahkosťou a odhodlaním. O ich úspechu svedčil dlhotrvajúci potlesk a napokon aj standing ovation, ktoré zaplnilo sálu do posledného miesta.

    • Partneri

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Odkaz: ?