• O škole

• Profil školy

•    Trojpodlažná budova školy sa začala stavať v roku 1929 a prešla viacerými rekonštrukciami. V škole je 26 tried, z toho je deväť odborných učební - fyziky, chémie, dve učebne výpočtovej techniky, jedna jazyková učebňa, tanečná miestnosť, učebňa hudobnej výchovy a jedna herňa školského klubu detí. Súčasťou školy je aj školská jedáleň.

Areál školy tvorí budova, telocvičňa, asfaltové ihrisko, multifunkčné ihrisko, zelené trávnaté plochy a veľká školská záhrada.

Školu navštevuje 355 žiakov. Žiaci sa učia v 9 triedach na ročníkoch 1. - 4. a v 9 triedach na ročníkoch 5. - 9.  Škola je zameraná na integráciu zrakovo postihnutých detí.

V škole pracuje 43 pedagogických zamestnancov (z toho 11 asistentov učiteľa) a 2 odborní zamestnanci. Na škole sa venuje pozornosť environmentálnej výchove, výchove k rodičovstvu a manželstvu, prevencii drogových závislostí a dopravnej výchove.

Učitelia pripravujú žiakov na rôzne športové, prírodovedné, matematické, výtvarné, literárne jazykové, dejepisné a geografické súťaže, v ktorých žiaci dosahujú výborné výsledky. Muzikálový súbor a krúžok zborového spevu reprezentujú školu na rôznych podujatiach v rámci mesta.

Žiaci majú možnosť ovplyvňovať rozhodnutia vedenia školy prostredníctvom detského parlamentu, ktorý pravidelne zasadá a dáva riaditeľovi školy podnetné návrhy.