• Akcie školy

    • KOMPARO pre žiakov 8. a 9. ročníka
     • KOMPARO pre žiakov 8. a 9. ročníka

      21. 9. 2022

      Dňa  10. novembra 2022 sa uskutoční celoslovenské priebežné testovanie pre žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl firmy EXAM.  

      Testovanie sa uskutoční v papierovej forme a zúčastniť sa ho môžu všetci žiaci 8. a 9. ročníka základných škôl. 

      Žiaci 9. ročníka budú testovaní z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry.

      Žiaci 8. ročníka budú testovaní z piatich oblastí: matematika, slovenský jazyk a literatúra, dejepis, fyzika a taktiež vypracujú test všeobecných študijných predpokladov.

      Viac informácií v priloženom súbore. oznam_na_web_komparo.pdf​​​​​​​

     • Potešili sme štvornohých kamarátov v útulku

      3. 11. 2022

      Po niekoľkých rokoch žiaci z krúžku Mladý prírodovedec a zdravotník opäť  zavítali na návštevu útulku ÚVPĽaP  v Haniske pri Košiciach. V útulku momentálne čaká na svoj nový domov viac ako 200 psíkov. Výlet sa vydaril, našli sme si nových štvornohých kamarátov, ktorých sme trošku vyvenčili, uhladkali a prevetrali, niektorí havkáči na oplátku vybehali aj svojich dvojnohých kámošov. Zvieratkám sme doniesli aj materiálnu pomoc – rôzne deky, matrace, granulky, salámy, pamlsky, hračky, atď..., ktoré vyzbierali žiaci a zamestnanci našej školy, za čo patrí všetkým veľké ďakujem.

     • Halloween v Myšiatkove (2.A)

      1. 11. 2022

      Po dvoch ťažkých rokoch pandémie k nám bez rúška a iných opatrení opäť priletela Oxana Jachymova…jednovaječné a identické dvojča našej p. uč. Ewičky Vozárovej…Ani vlastná mama ich nerozozná, kde to ešte deti našej triedy v taký čas??? Čarodejnice, kostry, pavúčice, duchovia, temné víly, kostlivci , si užili s bláznivou a divokou Oxanou zábavné Halloweenske popoludnie, plné zábavy, hudby, balónov, strašidelných cukríkov , gumených očí , zubov , čokoládových mozgov a slizov… Tak sa s Oxanou nechutne a na čierno zabavili. Bol to taký pravý strašidelný jesenný karneval. Jedlo a pitie tieklo potokom, ale vyhrali strašidelné muffiny jednej našej mamičky. Za všetko, všetkým rodičom, malé Myšky z 2.A z celého srdca ďakujú. Aj zábava, nielen učenie, na Gemerskej proste musí byť! A Oxana… z ďalekého Ruska… vie ako na to!

     • Strašidelná párty v ŠKD 3.A a 3.B

      1. 11. 2022

      V stredu, 26.10. si aj deti z 3.A a 3.B spolu s vychovávateľkami pripomenuli Sviatok všetkých svätých. Pri svetle sviečok si minútou ticha uctili blízkych a poslali peknú myšlienku do neba. Nasledoval prípitok, občerstvenie, rôzne aktivity, ktorými sa deti spoločne rozveselili, ako napríklad súťaž pavúkov, omotávanie múmie, ktoré pokračovalo oceňovaním výhercov aj zúčastnených. Naše najmilšie strašidlá aj nestrašidlá ukončili program diskotékou.

     • Minimaratónsky beh v ŠKD

      1. 11. 2022

      Mesiac október sa na Gemerskej niesol v duchu krásneho počasia, farebného lístia, jeho hrabania na školskom dvore, v duchu šarkanov, jabĺčkových dní a zdravej výživy, v duchu mesiaca úcty k starším, ale i Medzinárodného maratónu mieru… V priebehu celého mesiaca sa vo všetkých siedmich oddeleniach ŠKD uskutočnil minimaratónsky beh, ktorým sme sa snažili podporiť najstarší maratón v Európe, ktorý sa koná každoročne v Košiciach. Deti sa s obrovským nadšením zapojili do súťaže. Bežecká trať bola vyznačená stužkami farieb mesta, žltými a modrými, no a mohlo sa štartovať. Výhercom blahoželáme a ostatným detičkám ďakujeme za účasť . Naplnili myšlienku, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!

     • Halloweenske učenie v 1.A a v ŠKD

      1. 11. 2022

      Deti z 1.A si pred jesennými prázdninami užili do sýtosti halloweenske šantenie a učenie. Na Halloween sa pripravovali  naozaj zodpovedne. Najprv si vyzdobili dvere strašidelnými netopierikmi a potom na tabuľu vyrobili ešte  bielych svietiacich duchov. Strašidelné učenie sa mohlo začať! Okrem matematiky, čítania a písania si boli deti v maskách vyskúšať aj ovládanie robotov, čo sa im veľmi páčilo. Elka a Danko všetkých prekvapili chutnými strašidelnými sladkosťami. Halloween  pokračoval poobede aj v ŠKD, kde sa deti zahrali v jesennom lístí a mali rôzne aktivity zábavného charakteru. 

    • PREKVAPENIE – CODEY  ROCKY
     • PREKVAPENIE – CODEY  ROCKY

      1. 11. 2022

      To ste nepočuli ešte, čo sa stalo v našom meste, dostali sme balík veľký ako svet. Písal sa mesiac apríl, keď do našej školy prišla zásielka...Prišla stuhou previazaná škatuľka,  no nebola to Bambuľka J. Žiaci si rozžiarenými očkami rozbalili veľký balík a v ňom menšie krabičky.  V každej krabičke zvláštny biely tvor -  robot CODEY ROCKY. Na začiatku žiaci s nadšením ako prvé programovali robotom očká, na displejoch robotov sa striedali rôzne tvary očí, žmurkanie, prekrúcanie očí, ale aj texty s menami či pozdravmi. Neskôr prostredníctvom tabletu v aplikácii navrhovali tvar  a dĺžku dráhy, doplnili ju rôznymi svetelnými a zvukovými efektmi a potom sledovali, ako roboti plnia ich zadania. Tvorivosť a fantázia detí sa naplno prejavili pri výrobe hracích plôch. Na hodinách informatiky sa deti venovali zložitejšiemu programovaniu a pokračujú v tom dodnes. Nechceli si tieto zážitky nechať len pre seba, a preto vybraní žiaci s pani učiteľkami zorganizovali prezentáciu - pochválili sa a predstavili svojich “ nových kamarátov“  mladším spolužiakom. Malí kamaráti neostanú spať v krabičkách, ani ich nepošleme späť do neznámej krajiny, ale budú sa tešiť na ďalších mladších žiakov a zaujímavé hodiny s nimi.

      A prezradíme aj jedno tajomstvo...ale psst!!! Dokonca aj pani učiteľky podľahli čaru malých robotov. A viete prečo? Lebo roboti počúvajú naozaj „na slovo“. 

    • Jabĺčkový deň v 4.A
     • Jabĺčkový deň v 4.A

      24. 10. 2022

      Bola to vlastne zhoda okolností. Jabĺčkový deň a plná taška dúl zo záhradky.

      Dulu už dnes pozná málo detí. Spočiatku nám toto ovocie starých mám zdobilo parapetné dosky a navyše aj krásne voňalo. Ochutnali sme, ale v surovom stave to nie je ktoviečo. Simonko však povedal, že jeho babka robí fajný kompót. Bolo rozhodnuté. Do práce sa pustila p. učiteľka spoločne s p. vychovávateľkou hneď zrána, aby stihol kompótik aj vychladnúť. Duly sa musia ošúpať a nakrájať. Zalejú sa vodou, pridá sa cukor, škorica a šup na sporák. Čakáme na správnu tuhosť ovocia. 

      Navarili sme neúrekom. Misky po prvej porcii boli prázdne raz – dva. Kto chcel, si pridal. Niekomu postačilo raz na získanie skúsenosti.

      Zvyšný kompót ochutnali aj deti z krúžku Mňamkáčik.

      My už vieme čo je dula aj ako chutí ☺.

     • Týždeň zdravej výživy v 1.B

      24. 10. 2022

      Počas týždňa zdravej výživy si žiaci 1.B vychutnávali rôzne zdravé dobroty, na príprave ktorých sa podieľali rodičia spolu s pani učiteľkou. V pondelok vďaka pedagógom ochutnávali rôzne druhy nátierok, koláčov, ovocia. V utorok si spoločne vychutnali zdravé banánové muffiny. V stredu opäť ochutnávali  nátierky, vo štvrtok sa venovali zdravým sladkostiam a v piatok si ku Dňu jablka pripravili rôzne pochúťky a postavičky vyrobené z jablka. Keďže si žiaci naplnili svoje brušká zdravými dobrotami, tento týždeň sa im veľmi páčil.

     • Tematický jabĺčkový deň

      21. 10. 2022

      Jeseň sa nesie v znamení opadaného lístia, jesenných plodov a zdravej výživy.  Pri tejto príležitosit sme si dôležitosť zdravej výživy a jesenných plodov okrem rôznych aktivít v škole pripomenuli aj tematickým jabĺčkovým dňom.  Malí aj veľkí sa zaodeli do farieb jabĺk, vyrobili si rôzne maľované jabĺčka, čelenky či dokonca doniesli jablkové koláče. Celá škola zrazu zaihrala farbami jesene. Všetkým zapojeným ďakujeme a tešíme sa na ďalší tematický deň. 

    • Záverečná konferencia projektu SKHU IT EDUCATION
     • Záverečná konferencia projektu SKHU IT EDUCATION

      21. 10. 2022

      Dňa 11. októbra 2022 sa v budove TECHNICOMu v Košiciach uskutočnila záverečná konferencia cezhraničného projektu s názvom SKHU IT EDUCATION. Projekt bol realizovaný vďaka Európskemu zoskupeniu územnej spolupráce Via Carpatia s r.o. a bol schválený v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovensko-Maďarsko.

      Týmto projektom naša škola získala cenné skúsenosti (workshopy, semináre, súťaže) a materiálnu podporu (vo forme robotických stavebníc LEGO education SPIKE) na vyučovanie robotiky. So stavebnicami pracujú žiaci 6. ročníka na hodinách techniky pod vedením pani učiteľky Knapovej a popoludní žiaci, ktorí navštevujú krúžok „Programovanie LEGO robotov“ pod vedením pani učiteľky Nagyovej.

      Na konferencii boli predstavené aktivity projektu a boli odmenení najaktívnejší žiaci zo zapojených škôl. Z našej školy si cenu prevzal žiak VIII.A triedy Alexej Poprocký za svoj aktívny prístup a prínos v oblasti robotiky.

       

    • Mesiac úcty k starším v 4.A
     • Mesiac úcty k starším v 4.A

      21. 10. 2022

      Moji starkí

      Babička ma naučila variť si čaj s medom.

      Opravovať, čo kde treba, to zas robím s dedom.

      Moji starkí šikovní sú a všeličo vedia.

      Aj keď niečo vyparatím, našim nepovedia.

      Sú to verní kamaráti, často u nich bývam.

      Raz im všetko s láskou vrátim, v srdiečku ich skrývam.

       

      V životoch detí starí rodičia zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Symbolizujú rodinu, lásku a spájajú generácie. Na základe toho, sme sa rozhodli potešiť starkých a vyrobili pre nich vlnené srdiečka. Ale to nie je všetko. Každé dieťa si vybralo svoju starkú, starkého, babičku, či deduška a napísalo o ňom pár nádherných hrejivých slov. Verím, že to každé srdiečko roztopí a nejedno oko vypustí slzičku šťastia ako ja, keď som to čítala. Ďakujem Vám naše deti zo 4. A, že máte také dobré a čisté srdiečka.

      Sme na Vás pyšné................pani učiteľka Evka J. a vychovávateľka Lenka F.

     • 1.B v EKOdielni

      21. 10. 2022

      Dňa 18.10.2022 sa žiaci 1.B zúčastnili tvorivých EKO dielni v CVČ na Kórejskej ulici. Po príchode si ich animátori rozdelili na 2 skupiny, každý si obkreslil svojho ježka, vystrihol a vyfarbil ho. Potom ježkovi lepili voňavé pichliače z kávových zŕn. Bola to riadna drina nalepiť drobné zrnká, ale keďže prváci sú šikovní, zvládli to všetci. Domov si tak odnášali voňavý suvenír, na ktorý môžu byť hrdí. 

     • 8.B po stopách Malého princa

      19. 10. 2022

      Hodiny slovenského jazyka a literatúry si ôsmaci spestrili návštevou knižnice, kde sa vydali na púť po stopách Malého princa.  Pani knihovníčka ich oboznámila so životom a tvorbou autora A. de S. Exupéryho aj s dielom samotným. Vypočuté informácie potom overovali v práci v skupinkách so samotnou knihou a vytvorili spoločný plagát. Veríme, že táto netradičná hodina ponúkla iný pohľad na literatúru a do knižnice sa ešte vrátime. 

     • 1.A na hodine výtvarnej výchovy vonku

      19. 10. 2022

      Keďže vonku vládne babie leto, naši prváčikovia na hodine VYV vybehli na školský dvor a zaexperimentovali si. Že ako? Vytvorili si svoju asambláž, alebo pracovali v skupinke. Poslúžili im na to prírodniny, ktoré našli na školskom dvore. Spájali ich do nečakaných a náhodných kombinácií a zvládli to pekne, "ľavou zadnou". Výsledok bol naozaj úžasný!

     • Prehliadka LEGO ROBOTOV

      18. 10. 2022

      Dňa 13.10.2022 popoludní sa uskutočnila prehliadka Lego robotov pre žiakov 1.stupňa. Robotov skonštruovali žiaci 6.,7. a 8.ročníka na krúžku Programovania Lego robotov pod vedením p. uč. Nagyovej a tiež na hodinách technickej výchovy pod vedením p. uč. Knapovej. Lego modely predvádzali žiaci 7. a 8.ročníka. Žiaci 1.stupňa pozorne sledovali robotov v pohybe, niektorí z nich využívali rôzne senzory aby sa vyhli prekážkam. Oboznámili sa s dvomi modelmi kobylky, tromi dopravnými prostriedkami s rôznymi senzormi, s tancujúcim robotom, s cyklistom, ktorý sa dokáže pohybovať aj na naklonenej rovine a nakoniec bol deťom predstavený súťažný robot, ktorý sa pohyboval po pláne a riešil rôzne situácie. Podľa reakcií a záujmu detí usudzujeme, že sa akcia podarila, deťom sa robotika zapáčila a v budúcnosti by radi navštevovali krúžok robotiky.

     • V ŠKD 1.A hravo a zdravo

      18. 10. 2022

      Naše telo potrebuje pre zdravý vývin kvalitné potraviny. A to ako sa my spravujeme vplýva na naše zdravie. Čo všetko potrebujeme jesť, aby sme boli zdraví a rástli do krásy? To bolo témou spojenou s aktivitami i ochutnávkou, ktorou sme si pripomenuli v 1.A - ŠKD Deň zdravej výživy. Po úvodnom slove, kde sa deti dozvedeli mnoho zaujímavosti o kvalite potravín, nasledovali súťažné aktivity ako: ovocné sudoku, povedz, čo chýba, ovocné rodinky a samozrejme si pochutili na zdravom koláčiku či skvelých nátierkach, ktoré im pripravila p. vych. Kulanová. O tom ako deťom chutilo a ako sa skvelo zabávali sa presvedčte sami na nasledujúcich záberoch.

     • TESTOVANIE POHYBOVÝCH PREDPOKLADOV

      16. 10. 2022

      Žiaci 1. a 3. ročníka vymenili svoju triedu, perá a ceruzky za telocvičňu a športové potreby. Celý deň plnili ľahšie i náročnejšie úlohy, ktoré sa im veľmi páčili. Cieľom projektu Testovanie  pohybových predpokladov žiakov je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov ich dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Zároveň poradiť a nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady. Osvedčenie, ktoré žiak dostane, hovorí o odporúčaných druhoch, resp. okruhu športov. Žiaci si tento deň užili, o čom svedčia aj fotky vo fotogalérii

     • SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA

      16. 10. 2022

      Druhý októbrový týždeň zavítali k nám sokoliari. Na školskom dvorec sa stretli detí prvých ročníkov, aby si užili rôzne aktivity o prírode a zvieratkách lesa a naživo pocítili prítomnosť živých dravcov. Nechýbala najmenšia spomedzi nich plamienka, výr či orol skalný. Bolo vidieť v očiach detí obdiv, úžas, ale aj rešpekt k nim, či strach. Sokoliari priniesli aj mnoho ukážok vypreparovaných zvierat, parožie a hlavne mnoho zaujímavých zážitkov. ĎAKUJEME!

     • Šarkaniáda v ŠKD

      12. 10. 2022

      ​​​​​Jeseň je, keď padá lístie,

      jeseň je, keď kráka vrana,

      jeseň je, keď celkom iste,

      máte radosť zo šarkana :))

      Aj tohto roku priniesla jeseň so sebou krásu, farebnosť, nostalgiu za letom, ale hlavne šarkany. Preto aj v našom školskom klube detí prebehla tradičná Šarkaniáda - prehliadka tých najúžasnejších šarkanov, vyrobených s láskou v kruhu rodiny, bez telky a compu… Tvorivé dielne prebehli v domácom prostredí za asistencie oteckov, mamičiek a iných členov rodiny a krásne diela boli na svete.

      Milí rodičia, milé deti ste úžasní a my ďakujeme!!! Predbehli ste naše očakávania a my v škole sme boli očarení a mnohými z vás nadšení!!! Šarkany si polietali, deti zasúťažili a pobehali. Každý jeden šarkan bude ocenený a najkrajšie budú ešte dlhé roky zdobiť steny našej školy. 

      Tak o rok …dovidenia!