• Akcie školy

     • Mikulášske učenie v 1.B

      6. 12. 2022

      Žiaci 1.B si dnešný mikulášsky deň užili naplno, zaspievali si mikulášske a zimné piesne, riešili mikulášske úlohy, vymysleli mikulášsky tanec a za odmenu si zaplnili svoje brušká dobrotami na mikulášskej párty. Párty pokračovala aj v školskom klube detí. Deti sa zabávali, spievali a tancovali. Tento deň si naozaj užili naplno. 

    • Imatrikulácia prvákov
     • Imatrikulácia prvákov

      6. 12. 2022

      Milou tradíciou na našej škole sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Stretli sme sa dňa 1.12.2022 v telocvični našej ZŠ. 

      Celá sávnosť sa v niesla v duchu rozprávky o medovníkovej chalúpke. Aby žiaci dostali Marienku a Janíčka zo zajatia Baby Jagy, museli splniť niekoľko úloh. Na začiatku ich Baba Jaga vyskúšala zo slabikovania. Pre našich šikovných prvákov to však bola hračka. Druhá, ťažšia úloha bola z matematiky, aj s touto úlohou si však žiaci hravo poradili.  Ako tretiu úlohu museli Babe Jage predviesť tanec, spev a telesnú výchovu. Na  jej prekvapenie, aj túto úlohu zvládli. Na záver zložili prváci slávnostný sľub, po ktorom pán riaditeľ každého prváčika slávnostne pasoval za žiaka našej školy. Na konci boli všetci prváci odmenení milým darčekom.Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!

     • Zúbková beseda u prvákov

      6. 12. 2022

      Čo je pre naše zúbky zdravé a čo nezdravé? Ako sa o zúbky správne starať? To sa dozvedeli naši prváci v stredu 30.11. 1.A a 1.B sa zúčastnili besedy o zúbkoch, na ktorej sa dozvedeli všetko podstatné čo by mali vedieť. Zahrali si hru, v ktorej prilepovali potraviny na zdravý alebo nezdravý zub a taktiež si vyskúšali ako správne zúbky čistiť, aby si nezničili sklovinu, no zároveň zúbky dôkladne vyčistili. Besiedka mala úspech a zúbkové popoludnie sa deťom páčilo.

     • Týždeň vedy a techniky - DILATECH

      6. 12. 2022

      V novembri sa v rámci Týždňa vedy a techniky  vybrali žiaci 8. a 9. ročníka vyskúšať si život stredoškoláka na Strednú zdravotnú školu na Moyzesovej ul. v Košiciach. Absolvovali  3 rôzne hodiny laboratórnych techník - najprv sa stali zubnými asistentmi a zisťovali, ako sa robia odtlačky zubov. Potom si vyskúšali rôzne optické prístroje a pomôcky, s ktorými sa učia pracovať oční optici. A na záver naši žiaci získavali zručnosti pri pipetovaní, meraní pH a ďalších laboratórnych metódach, ktoré sú náplňou štúdia zdravotníckych laborantov.  O štúdiu na SZŠ, o medzinárodnom projekte Erasmus  nám  porozprávali naše bývalé žiačky Tamarka a Ninka, ktoré sú so svojim výberom SŠ spokojné.  Veríme, že táto návšteva inšpirovala k štúdiu ďalších z našich radov a  o rok z nich budú spokojní stredoškoláci SZŠ.

     • Krabice plné lásky

      1. 12. 2022

      Aj v tomto roku sa naša škola zapojila do charitatívnej akcie s názvom “Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“.  Ďakujeme rodičom, deťom, kolegyniam a všetkým vám za pomoc pri realizácii. Veľa babičiek a deduškov, ktorí sú osamelí,  sa poteší  aj vďaka nám, vám, z darčekov, ktoré sú jediné a možno aj posledné v ich život. Zabalili sme do každej krabice ozaj veľa lásky a okrem toho aj niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo pre zábavu, niečo pre radosť. V rámci našej školy sa vyskladalo 57 darčekových krabíc a to si zaslúži obrovský potlesk pre všetkých!!!  Ďakujeme.

     • Plavecký výcvik

      1. 12. 2022

      V mesiaci november absolvovali žiaci 3.ročníka plavecký výcvik na ZŠ Družicová. Mnohí začínali ako neplavci, no počas výcviku zvládli základy plávania. Niektorí boli natoľko šikovní, že preplávali až desiatky metrov. Sme radi, že po rokoch pandémie sa nám konečne otvorili brány plavárne. Za svoju snahu dostali všetci diplomy. 

     • 1.A spoznávala Heviho tvorbu

      1. 12. 2022

      Naši prváci sa opäť po malej prestávke 30.11.2022  vybrali do svojej obľúbenej knižnice v Litpark na besedu "Heviho diktátor".  Okrem iného sa dozvedeli, aké knihy napísal pán spisovateľ Daniel Hevier a pani knihovníčka im prečítala pekné rozprávky od tohto pána spisovateľa. Najviac však našich prváčikov zaujala rozprávka "Mestečko Peračník". Toto mestečko si aj spoločne vyrobili na obrovský kus papiera. Na záver si deti vybrali  zaujímavé knihy na čítanie. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie. 

     • Víťazi zberu papiera

      30. 11. 2022

      Jesenný zber starého papiera máme za sebou a dnes sme sa dočkali aj vyhodnotenia. 1. miesto patrí tentokrát žiakom III.A, ktorí sa dočkali sladkej odmeny. Za krásnu a chutnú tortu ďakujeme pani Adriane Knutovej. Druhú priečku obsadili žiaci I.A a menšiu odmenu za 3. miesto získali žiaci IV.B triedy. Víťazom gratulujeme a ďakujeme výboru združenia rodičov za odmeny pre víťazné triedy. 

     • 3.A v knižnici o záhadách

      30. 11. 2022

      V pondelok 28.11.2022 žiaci 3.A navštívili  knižnicu LitPark. S pani knihovníčkou sa pokúsili vyriešiť záhadu. Čítali si ukážky z knihy Diamantová záhada, spoznali detektívnu kanceláriu Lassemaja a spoločne vypátrali zlodeja diamantov. Bolo to veľmi zaujímavé ale aj zábavné. Tešíme sa na ďalšie zaujímavé pátranie.

     • Chlapci na súťaži Car Challenge

      30. 11. 2022

      V piatok sa naši traja ôsmaci Alan Remenyák, Jakub Medviď a Martin Deško zúčastnili súťaže Car Challenge, ktorú zorganizovala SOŠ automobilová. Súťaž spočívala v  zložení častí automobilu za čo najkratší čas a pomenovať jeho jednotlivé časti. Aj keď naši chlapci nezvíťazili, školu v dobrom svetle reprezentovali a získali odmenu. Jednoduché to nebolo, veď kedy iba tak rozoberáme skladáme automobil?

     • Deň otvorených dverí – Tajomstvá na Gemerskej

      27. 11. 2022

      Naše školské brány sme otvorili dokorán dňa 24.11. pre predškolákov, ale aj ostatných, ktorí mali chuť odhaliť naše tajomstvá. Všetci nadšene prechádzali školskými chodbami – cestičkami s rôznymi zaujímavými zastávkami. Zahrali sa s robotmi z lega, v telocvični prešli prekážkovú dráhou, na 1. poschodí si vyskúšali slizové umenie a na chvíľu sa stali ozajstnými prvákmi v 1. ročníku, kde plnili zábavné úlohy. Svoje jazykové schopnosti si hravou formou precvičili v učebni anglického jazyka a ďalej kráčali so zatajeným dychom za tajomstvami. V učebni informatiky sa zoznámili s robotmi Codey Rocky, ktoré ich hneď počúvali na slovo a vykonali presne to, čo im naši malí návštevníci naprogramovali. Ukázali sme, že u nás na Gemerskej je tradične, veselo, a venujeme sa aj folklóru a tancu. Kto mal chuť, mohol sa pridať. Tí, ktorí už poznali písmenká sa na chvíľu ponorili do čítania nášho časopisu Gemko, kde našli ďalšie zaujímavosti. Svoju nápaditosť a tvorivosť mohli ukázať pri výzdobe svojho voňavého medovníka, ktorý chutil o to viac. V cieli sa  zaslúžene zahrali v školskej herni, kde ich čakala odmena. Mnohí sa presvedčili, že tajomstiev u nás je neúrekom, a to čo naši budúci prváci stihli bolo iba z každého rožku trošku. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

     • Deviataci a ôsmaci sa učili ako založiť elektronický obchod

      27. 11. 2022

      Dňa 25.11.2022 sa 17 žiakov 2.stupňa zúčastnilo na pokračovaní školenia E-commerce „Ako si založiť úspešný elektronický obchod“ s prednášateľom p. S. Terezkom na SOŠ na Ostrovského 1. Pán Terezka v skratke zopakoval témy 1.časti prednášky, potom zaujímavou formou prezentoval svoje skúsenosti z oblasti elektronického obchodu spojeného s predajom modelov rôznych značiek áut, lietadiel, poľnohospodárskych strojov. Úlohou žiakov bolo vymyslieť originálny názov webovej stránky na predaj áut. Ten žiak, ktorý dostal najviac hlasov, dostal odmenu. Žiaci sa ďalej oboznámili s dôležitými krokmi ako  sa úspešná e-stránka v praxi vytvára. Aktivita bola zaujímavá a pre žiakov podnetná, bude mať aj ďalšie pokračovanie – žiaci dostali za úlohu ku svojej stránke vytvoriť aj logo v grafickom programe.

     • Klobúkový deň

      23. 11. 2022

      Nový mesiac priniesol so sebou nový tematický deň - klobúkový. V pondelok školu zaplavili klobúky rôzneho tvaru, veľkosti, materiálu. Klobúk si nasadili nielen žiaci, ale aj učitelia, asistentky, kuchárky, pán školník a zrazu sme sa všetci zmenili na dámy a gentlemanov. Klobúky od výmyslu sveta - prútené, zamatové, kovbojské, potterovské, látkové, folklórne či ručne vyrobené sa dôstojne niesli na našich hlavičkách. Boli ste super, účasť vysoká a tešíme sa na ďalší tematický deň. 

     • Viem, čo zjem - Ovocie a zelenina v 4.A

      22. 11. 2022

      Dňa 22. novembra nás navštívili pracovníčky RÚVZ, aby nás oboznámili s dôležitosťou výberu nášho jedálnička.

      Táto lekcia deťom priblížila, prečo je také dôležité mať vo svojom jedálnom lístku dostatok ovocia a zeleniny. Dozvedeli sa, ako by mal vyzerať zdravý tanier, kedy počas dňa by sme mali konzumovať ovocie a kedy zeleninu. Oboznámili sa tiež s tým, aký je rozdiel medzi lokálnymi a dovážanými potravinami, ktoré bežne konzumujeme. Vďaka kalendáru sezónnych potravín si pripomenuli, kedy u nás dozrievajú rôzne druhy ovocia a zeleniny. Ďakujeme za informácie, ktoré sa nám všetkým určite zídu... deti zo 4.A

     • 2. miesto v aranžovaní patrí našej žiačke

      22. 11. 2022

      Začiatok novembra patril súťaži v jesennom aranžovaní a viazaní rastlín Jeseň v lese - aranžmán na okno, ktorej sa zúčastnili žiačky Alexandra Horbaľová 6.A a Júlia Ŗaškovská 8.A. V mestskom kole v II. kategórii Júlia Ŗaškovská z 8.A sa umiestnila na 2. mieste. Súťaž je súčasťou projektu "Škola plná talentov-Superškola" (t.j. body sa zaratávajú do celkového bodového hodnotenia.) Dievčatám ďakujeme.

     • Zážitková hodina biológie s Chessy

      18. 11. 2022

      “Pes je najlepší priateľ človeka“ – určite si to myslí každý z nás, kto má doma štvornohého kamaráta. O domácich miláčikoch – ako sa o nich starať, aké choroby môžu mať alebo prenášať, o chove a výcviku psov nám počas jednej hodiny biológie prišla porozprávať pani veterinárka Evka so svojou boxerkou Chessy. Chessy nám ukázala, ako nás psík môže poslúchať a aká je s ním zábava, ak má vhodnú výchovu a výcvik. Teta Evka a Chessy, ďakujeme za veselé zážitky a poučné a vtipné rozprávanie o štvornohých kamarátoch.  

     • Beseda so včelárkou Katkou

      18. 11. 2022

      Biológia sa dá učiť aj zážitkovo. Tak sme si ku šiestakom zavolali na besedu včelárku - našu pani asistentku Katku. Vysvetlila nám, ako je potrebné sa o včielky starať, prečo sú pre človeka veľmi dôležité, spoznali sme rôzne pomôcky včelára a dočkali sme sa aj sladkej odmeny – ochutnali sme rôzne druhy sladkého medu na oplátke. Ďakujeme za zaujímavú a chutnú hodinu biológie.