• Akcie školy

     • VSE CITY Run

      24. 5. 2022

      Aj naša škola pomáhala J. Tentokrát tým, že sme sa spoločne hýbali, prechádzali, spoločne si zabehali. Úsmevy, dobrá nálada, hudba, smiech, ale hlavne dobrý pocit z toho, že sme podporili svojim príspevkom Špeciálnu materskú školu na Ľudovej ulici v Košiciach.

     • Workshop AJ TY V ITY s ôsmakmi a Inteligentné zavlažovanie

      24. 5. 2022

      V piatok 20.5.2022 sa na našej škole uskutočnil workshop programovania s názvom „Inteligentné zavlažovanie“, ktoré sa realizovalo v spolupráci s organizáciou Aj TY v IT.  Žiaci pracovali pod vedením lektorky Lenky a vyskúšali si prácu s BBC micro:bitom a Smart home sadou. BBC micro:bit je malý, programovateľný mikropočítač, ktorý slúži na edukáciu v oblasti programovania. Počas workshopu sa žiaci naučili naprogramovať merač vlhkosti a postupne riešenie zmeniť na „smart riešenie“ využitím senzorov. Ôsmakom sa workshop veľmi páčil, aktívne pracovali, využívali znalosti, ktoré získali na hodinách informatiky a aj sami hľadali odpovede na zadania, ktoré pre nich mala lektorka pripravené.

      Tešíme sa na ich ďalšie výtvory a veríme, že nadobudnuté užitočné vedomosti im umožnia lepšie uplatnenie v živote, pomôžu v rozhodovaní sa, či programovanie nie je práve tou cestou, po ktorej by sa chceli v budúcnosti uberať.

     • Predajná výstava anglických kníh Usborne

      18. 5. 2022

      Dňa 17.5.2022 v čase 9:00-15:00 hod.  sa v našej škole konala pekná akcia zameraná na podporu čítania v anglickom jazyku. Naši žiaci mali možnosť prelistovať, poprezerať si rozprávky, poviedky, encyklopédie a mnoho ďalších kníh. Deti si kúpili knižky priamo na mieste alebo, najmä naši najmenší, sa vrátili ešte poobede s rodičmi. Prečítajú si tak svoje prvé knižky v anglickom jazyku. Z výstavy sa veľmi tešili, a tak plánujeme organizovať predajnú výstavu anglických kníh pravidelne každý školský rok, najbližšie v predvianočnom čase. O výstave vás  budeme informovať. 

     • Deň narcisov - poďakovanie

      18. 5. 2022

      Koncom apríla sme sa zapojili do zbierky Deň narcisov. V týchto dňoch k nám dorazilo poďakovanie všetkým dobrovoľníkom a prispievateľom.  Celkový výnos zbierky v Košiciach a okolí predstavuje sumu 45.529 € a naša škola, teda žiaci a učitelia prispeli krásnou sumou 342,72€. Všetkým ďakujeme. 

     • Čokoládová tretra 2022

      17. 5. 2022

      Dňa 16.5.2022 sa uskutočnilo východoslovenské kolo v pretekoch Čokoládová tretra 2022. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci. Celkovo súťažilo vyše 700 detí! Medzi našich najlepších patria Adrián Vislocký 1.A - skončil na krásnom 9. mieste z 50 súťažiacich v štarte na 100 m. Od postupu do finále ho delilo 0,20 s! Ďalej to bola Adela Lesayová 3.A, skončila na 23. mieste z celkovo vyše 100 súťažiacich. A napokon Bianka Petríková skončila na 28. mieste z vyše 100 súťažiacich. Obe štartovali na 200 m. Všetci podali obdivuhodné výkony, za čo im ďakujeme a blahoželáme!

     • Rozčítajme Košice

      16. 5. 2022

      Piatok, 13. mája 2022, sa v Košiciach niesol v znamení mnohých čitateľských aktivít. Knižnica pre mládež LitPark pod záštitou primátora mesta totiž na tento deň pripravila čitateľský festival pod názvom Rozčítajme Košice. Festival začal dopoludňajším čítaním v základných školách po celom meste a vyvrcholil literárnym večerom. Do tejto celomestskej aktivity sa zapojili aj žiaci našej školy a naši deviataci sa rozhodli prezentovať svoje čitateľské zručnosti pred svojimi najmladšími kamarátmi. Na 3. vyučovacej hodine sa preto rozbehli medzi našich prvákov a druhákov, aby im priblížili jednu veľmi zaujímavú a vtipnú knihu Jany Necpalovej Zo škrupiny. Deti okrem počúvania napínavého príbehu o malom krokodílovi mali za úlohu tiež dotvoriť príbeh a ilustrovať ho podľa vlastnej fantázie. 
      Veríme, že sa našim malým kamarátom čítanie s deviatakmi páčilo a možno si ho zopakujeme aj nabudúce.

     • 4.A po stopách stopových prvkov

      11. 5. 2022

      9. máj bol pre žiakov 4.A netradičný. Opäť sa vybrali do knižnice LitPark, kde ich čakali dve vedecké pracovníčky zo SAV a stôl plný zvláštnych vecí. Zhovárali sa na tému "Malé prvky s veľkou funkciou". Žiaci sa dozvedeli o význame tzv. stopových prvkov ako sú železo, selén zinok a vápnik. Zistili, že existujú aj "dobré" baktérie. Nakoniec si vlastnonručne urobili niekoľko zaujímavých pokusov.

     • Mother´s Day, 8 May

      8. 5. 2022

      Aj na hodinách angličtiny sme mysleli na mamky. Vyrábali sme pre vás pohľadnice priamo zo srdca, ktoré vám priniesli vaši drobci a učili sme sa pesničku I love you Mommy. Posielame trochu lásky pesničkou.

      I love my mommy,

      yes, I do.

      Here´s a kiss and a hug for you.

      Thank you mommy for all you do.

      Happy Mother´s Day!

      I love you!

     • Googolienka a 7 hoaxov

      5. 5. 2022

      Minulý týždeň žiakov 1. stupňa navštívila Googlienka a 7 hoaxov.  Kým naša Googolienka spala, žiaci sa oboznámili s hoaxami, zistili, ako vyzerajú a ako ich odlíšiť. Vyskúšali si to cez rôzne aktivity aj interaktívne, aj klasické. Vylúštili osemsmerovku, odhalili obrázok, pokúsili sa rozlíšiť pravdu a lož a sami svojimi skúsenosťami a názormi prispeli k divadielku. 
      Interaktívne predstavenie si pre žiakov pripravila rovesnícka skupina žiakov 7. ročníka v rámci grantového programu e-školy Nadácie Orange. Predstavenie pobavilo a najmä niečo poučilo, čo bolo cieľom tohto interaktívneho predstavenia. 

      „Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnému príspevku z grantového programu e-Školy pre budúcnosť 2021/2022 Nadácie Orange.“  

      ​​​​​​​eduresized_logo_orange.jpg​​​​​​​

    • Farebný chodník - naše dielo
     • Farebný chodník - naše dielo

      5. 5. 2022

      Začiatok mája sa v našom meste vždy oslavuje. Dni Košíc má každý rád, lebo vtedy mesto rozkvitne nielen púčikmi kvetov. A včera sme k tomu prispeli aj my, žiaci 1.A, 2. A, 2.B a 3.A. Po prvej hodine sme sa vybrali von, aby sme vyzdobili kresbami kus chodníka na pešej zóne.  Deti svojimi kresbami skrášľovali chodník na tému „Žlto-modré Košice“. S úsmevom na tvári a s láskou v očiach usilovne kreslili farebnými kriedami svoje rodné mesto. Práca nám šla od ruky a za hodinku sme dielko dokončili. Strategické miesto priamo pred Aidou predurčilo ďalší program. Za odmenu sme si dopriali  zmrzlinu. Prijatý cukor sme spálili dlhou prechádzkou po krásnom centre Košíc. 

      Tešíme sa, že si naše umenie prezrelo už veľa ľudí. Určite sa pri tom usmievali. Choďte aj vy.

    • Obhliadnutie sa za Dňom Zeme
     • Obhliadnutie sa za Dňom Zeme

      5. 5. 2022

      Jeden deň predposledného aprílového týždňa patril sviatku Deň Zeme. Na tento deň sme sa pripravovali niekoľko dní vopre a ako škola sme mu venovali nielen deň jeho sviatku, ale tri dni.  

      Počas tých troch dní žiaci na vyučovaní okúsili rôzne aktivity spojené s týmto sviatkom.  Začali sme farebnými dňami Zeme, kedy sme sa obliekali vždy do inej farby. Potom žiaci vyrábali listové leporelo, následne sa žiaci 3.A zmenili na šperkárkov a vyrábali prívesky Zeme a skúmali život našej lipy v záhrade, jej rozmery, živočíchy v jej okolí. 3.B navštívila knižnicu, kde sa na besede dozvedeli o Strome, ktorý dáva.  Žaic v ŠKD sa zmenili na malých vševedkov v záhrade, kde si formou hry vyskúšali vyrobiť plagát  a čelenky ku Dňu Zeme, vybrali sa po stopách medveďa, pozreli si rozprávku o recyklovaní z Mestečka Odpadkova. Žiaci 4.A navštívili HERIFARMU, kde spoznali a obdivovali rôzne zvieratká. 6.A spoznávala maskovanie v prírode - mimikri a 8.B si vyskúšala rolovú hru Prales uväznený v sieti. Rovnako aj na hodinách anglického jazyka oslávili rôznymi činnosťami Earh Day.

    • Noc s Andersenom
     • Noc s Andersenom

      5. 5. 2022

      Aj napriek tomu, že od Noci s Andersenom uplynul už nejaký ten čas, vráťme sa k nej aspoň v spomienkach.

      Po dvojročnej prestávke sa nám konečne podarilo zorganizovať Noc s Andersenom, ktorá podľa časopisu Gemko patrí medzi najobľúbenejšie akcie školy. Aj keď sme v škole tento rok ešte nespali, veríme, že ďalšie roky to bude inak.

      Tohtoročná noc s Andersenom sa niesla v duchu J.A. Komenského, K. Maya, H. CH. Andersena a jeho Cisárových nových šiat, Prišla aj Pipi dlhá pančucha. Deti zažili krásne popoludnie plné rôznych aktivít. Prechádzali indiánsky chodník, podliezali prekážky, snažili sa trafiť na terč, vyrábali cisárovi nové šaty, ktoré potom mali možnosť predviesť na módnej prehliadke, vyrábali penidlá, chodili v topánkach Pipi a mnoho iných aktivít.  Medzi najobľúbenejšie patrí baterková hra a samozrejme vankúšová bitka.  

      Na II. stupni najviac bodov v jednotlivých aktivitách získala 7.B. hneď za nimi sa umiestnili žiaci 9. ročníka a za nimi žiaci 5.A. Všetkým blahoželáme a musíme skonštatovať, že aj ostatné triedy si počíňali výborne a najmä, zabavili sme sa. 

      Veríme, že si túto noc deti užili, oprášia spomienky a spomenú si na ňu a už teraz sa môžeme tešiť na budúci rok a veríme, že už so spacákmi. 

      Spracovať vyše 1100 fotografií z akcie si vyžiadalo svoj čas, ale veríme, že čakať sa oplatilo. Veď usúďte sami.

     • Strom nádeje - Deň matiek

      3. 5. 2022

      Vážení rodičia, milí žiaci,
      vstúpili sme do mesiaca máj a už túto nedeľu nás čaká krásny sviatok všetkých mamičiek, Deň matiek.
      Práve s týmto sviatkom bude súvisieť aj predposledná aktivita v rámci projektu Strom nádeje, ktorým sa snažíme pomôcť tým najzraniteľnejším – deťom. Deťom, ktoré so svojimi mamičkami prežívajú náročné chvíle, pretože stratili to najcennejšie – zdravie. Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.
      Preto vás pozývame od zajtra, 4. 5. 2022, k nášmu Stromu nádeje, ktorý tento raz zakvitol pozdravmi vyrobenými našimi žiakmi. Za dobrovoľný príspevok si môžete vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči a ktorý v nedeľu darujete svojej mamičke. Všetky vaše príspevky budú venované nadácii Dobrý anjel a následne rodinám, ktoré potrebujú každú pomoc, aby zvládli náročné chvíle.
      Tešíme sa na Vás už zajtra, 4. mája 2022 o 7.30.
      Za vašu láskavosť ďakujeme.

     • TESTOVANIE 5 - oznam

      24. 4. 2022

      Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 5-2022 sa uskutoční

      18. mája 2022 (streda)

      z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. 


      Viac informácii sa dozviete tu: TESTOVANIE_5_-_oznam.pdf​​​​​​​