• Muzikál Pasca na rodičov

16. 6. 2014

V sobotu 24.5.2014 sa v CVČ Popradská uskutočnila premiéra muzikálu "Pasca na rodičov". Fantastické výkony spevákov a tanečníkov ocenili v 2 predstaveniach rodičia, príbuzní a široká verejnosť búrlivým potleskom a slovami uznania nad prácou učiteľov a žiakov.

• Škola v prírode 2014

6. 6. 2014

Naši štrvtáci a druháci v týždni od 25.5. - 31.5. 2014 absolvovali školu v prírode na Orave - Trstená. Mnohí z nich tento krásny kraj našej rodnej vlasti navštívili po prvýkrát. Na vlastné oči videli Oravskú priehradu, navštívili hrad pozostávajúci z troch častí - poschodí, plavili sa výletnou loďou, poprechádzali sa po TANAP-e a v skanzene si mohli vyskúšať prácu drotárov, rezbárov a hrnčiarov, učenie v starej škole, maľovanie na sklo,  ....

• Celomestská súťaž Mladí zdravotníci

6. 6. 2014

20. mája 2014 sa naši žiaci zo záujmových útvarov Mladí zdravotníci I. a Mladí zdravotníci II. pod vedením svojich vedúcich  pani učiteľky Čintalanovej a Bačišinovej zúčastnili celomestskej súťaže v poskytovaní prvej pomoci.
            Každá hliadka pozostávala z 5 členov. V súťaži prezentovali svoje vedomosti na teoretickom stanovišti o prvej pomoci, hnutí ČK a ČP, SČK a darcovstve krvi. Svoje praktické vedomosti a zručnosti v poskytovaní prvej pomoci si overili pri oživovaní, ošetrení zlomeniny, členka, cudzieho telesa v rane, krvácaní, alergii i popálenine. Do súťaže sa zapojilo 14 družstviev I. stupňa ZŠ a 16 družstiev II. stupňa ZŠ. Naši mladí záchranári sa umiestnili na popredných miestach: MZ I. - 4. miesto a MZ II. - 3. miesto.

• CITY RUN 2014

8. 5. 2014

Tohto roku sa CITY RUN konal 6. mája. Táto akcia, ktorej výťažok ide na pomoc handicapovaným, je každoročne navštevovaná žiakmi, učiteľmi aj rodičmi našej školy. V hojnom počte sme sa zapojili do chôdze a behu mestom a tým sme pomohli deťom z neonatologického oddelenia FN v Košiciach.

• Škola plná talentov

8. 5. 2014

5. mája v rámci osláv Dňa mesta Košice sa naši žiaci stretli vo finále súťaže Škola plná talentov - Super škola. Pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici sme súťažili so ZŠ Polianska v speve, tancoch, technickej tvorivosti a diváckej podpore. Podarilo sa nám zvíťaziť a získali sme ako prvá škola na 1 rok putovný pohár primátora mesta Košice.

• Tanečná súťaž PREDETA 2014

6. 5. 2014

V tomto roku sa však naši malí tanečníci môžu pochváliť niekoľkými tanečnými úspechmi v podobe víťazstiev na viacerých tanečných súťažiach. 16. apríla sa v CVČ Domino konala mestská tanečná súťaž Danceworld 2014, na ktorej naši druháci a tretiaci získali hneď 1. miesto s choreografiou Ružové leto a prváci skončili hneď za nimi na 2. mieste s choreografiou Lenivý škriatok. Tento úspech tanečníkov povzbudil a p. učiteľka Štefaniková prihlásila Lenivého škriatka na celoslovenskú tanečnú súťaž PREDETA 2014, ktorá sa konala v Kulturparku 3.mája a naši šikovní prváci na nej získali prekrásne 1.miesto.

2. 5. 2014

Naši druháci sa 24. apríla 2014 zúčastnili akcie DEŇ ZEME pri Miklušovej väznici. Počasie nám prialo, a tak si mohli na rôznych stanovištiach vyskúšať svoje vedomosti a zručnosti o prírode a zvieratkách, vyrobili si eko-záložky do knihy  a ako odmenu za správne zodpovedané otázky o šetrení elektrickou energiou získali plyšovú hračku, ktorej sa veľmi potešili.

24. 4. 2014

V piatok, 11. apríla 2014 sa na našej škole uskutočnila zbierka pre onkologických pacientov, ktorú každoročne organizuje Liga proti rakovine pod názvom Deň narcisov. Aj tento rok väčšina našich žiakov a zamestnancov školy finančne podporila túto zbierku - vyzbierala sa čiastka 179,50 €. Všetkým veľmi pekne ďakujeme!

7. 3. 2014

13. február 2014 bol iste dňom, na ktorý sa žiaci 1. stupňa veľmi tešili. Jedinou úlohou žiakov bolo vymyslieť si, čím na karnevale budú. Dobre sa zabávali, tancovali, súťažili. Tanec sa striedal s tombolou, v ktorej žiaci vyhrali množstvo zaujímavých cien.

• ZOO starého železa

9. 2. 2014

V stredu 29. januára 2014 sa žiaci III.A triedy zúčastnili na výstave "ZOO starého železa" v Auparku. Boli tam rôzne zvieratá vyrobené zo starého nepotrebného železného odpadu. Na dohodnutej hodine tvorivých dielní žiaci robili korálkové kaleidoskopy z odpadového materiálu a papiera.

4. 2. 2014

Dňa 30. januára 2014 sa uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Zúčastnilo sa jej 10 žiakov. Najlepší: J. Jergová, M. Fritz, D. Csizmárová budú v marci 2014 reprezentovať našu školu na okresnom kole.

• Imatrikulácia prvákov 2014

26. 1. 2014

UŽ JE TO ISTÉ! smiley

"Naozaj sme prváci." Tieto slová sa mohli preháňať hlávkami našich prvákov. Pani zástupkyňa Dvončová pasovala našich najmenších za oficiálnych žiakov - prvákov našej staručkej školy. Žiaci dostali listinu, ktorá im to aj potvrdila. Ako znak toho, že naozaj patria do školy, prečítali text zo šlabikára a zaspievali jednu z piesní, ktorú sa naučili na hodine hudobnej výchovy.

• Športový deň rodičov 2014

26. 1. 2014

12. ročník športového dňa rodičov, učiteľov a žiakov sa uskutočnil 18. 1. 2014. Takmer 100 účastníkov sa zapojilo do súťaží v basketbale, volejbale, futbale, vybíjanej, stolnom tenise a hode šípiek na cieľ. Počas celého dňa panovala v škole družná športová atmosféra, umocnená výborným občerstvením.

Výsledky súťaží a fotografie zo športového dňa budú zverejnené vo vitrínke na prízemí.

• Vianočná akadémia 2013

8. 1. 2014

Dňa 12. decembra 2013 v KSC Južan učitelia pripravili so žiakmi pre rodičov a spolužiakov peknú Vianočnú akadémiu, ktorá rozohriala srdcia všetkých prítomných a navodila príjemnú vianočnú atmosféru. - krátky záznam z Vianočnej akadémie -

• Jesenná harmónia

8. 12. 2013

Dňa 1. decembra 2013 sa v Dome umenia uskutočnil benefičný koncert Jesenná harmónia. Organizátor 1. LIONS klub Košice prispel našej škole na zlepšenie materiálneho vybavenia výchovno-vyučovacieho procesu sumou 1000 €.