• Výchovný poradca

• Vstup žiaka do duálneho vzdelávania

• Prehľad procesov vstupu žiaka do systému duálneho vzdelávania:

Žiak/Zákonný zástupca Orientácia žiaka vo svete povolaní.   Výber povolania (čím chce žiak byť) a prípadne aj výber odboru vzdelávania, v ktorom sa žiak bude pripravovať na toto povolanie v SDV.   ↓

Oslovenie žiaka/rodiča informáciou o duálnom vzdelávaní. Spolupráca s kariérnym poradcom.

Informačný deň u zamestnávateľa. Exkurzie u zamestnávateľa. Voľnočasové aktivity u zamestnávateľa – krúžky a pod. Krátkodobé stáže u zamestnávateľa.

Deň otvorených dverí v strednej odbornej školy za účasti zamestnávateľa a absolventov školy.

Návšteva veľtrhu alebo burzy práce, regionálnej výstavy  zamestnávateľov a pod.

Prihlásenie žiaka u zamestnávateľa na duálne vzdelávanie na základe výzvy zamestnávateľa.

Účasť na výberovom konaní u zamestnávateľa. Výberové konanie – výber žiakov u zamestnávateľa. Pohovor, testy, overenie základných zručností a pod. Výber žiakov pre uzatvorenie učebnej zmluvy.

Prevzatie potvrdenia o odbornom vzdelávaní a príprave žiaka v systéme duálneho vzdelávania od zamestnávateľa pre účely prijímacie konania v škole.

Absolvovanie prijímacieho konania a prijímacej skúšky v strednej odbornej škole.

Zápis na štúdium v strednej odbornej škole – odovzdanie zápisného lístka zo základnej školy.

Uzatvorenie učebnej zmluvy so zamestnávateľom.

Nástup do školy na začiatku školského roku.

Nástup k zamestnávateľovi na praktické vyučovanie. Oboznámenie sa s pracoviskom zamestnávateľa, internými predpismi zamestnávateľa, úvodné školenia a pod.

Účasť žiaka na teoretickom vyučovaní v škole a na praktickom vyučovaní u zamestnávateľa.

Ročníkové overenie vedomostí a zručností - hodnotenie žiaka.

Príprava žiaka na ukončenie štúdia – záverečná skúška/maturitná skúška.

Uzatvorenie zmluvy a budúcej pracovnej zmluve so zamestnávateľom, ak tak rozhodne zamestnávateľ.

Absolvovanie teoretickej časti  ukončenia štúdia v škole a praktickej časti ukončenia štúdia u zamestnávateľa.

Prevzatie dokladov o ukončení štúdia – maturitné vysvedčenie v škole, výučný list u zamestnávateľa.

Uzatvorenie pracovnej zmluvy so zamestnávateľom, ak tak rozhodne zamestnávateľ