V našom ŠKD to dnes poriadne žilo farbami, kreativitou a dôležitými myšlienkami. V rámci projektu Recyklohry sme sa rozprávali o tom, prečo je dôležité odpad triediť a chrániť našu prírodu.
Nebolo to však len o rozprávaní. Každé oddelenie sa zladilo do farby „svojho“ kontajnera a premenilo sa na akčnú ekologickú čatu. Pozrite sa, aké super misie deti plnili:
Naše farebné stanovištia v akcii:
Žlté tímy (Plasty) – Zladení v žltej farbe dokázali, že stará plastová fľaša nemusí skončiť v koši. Deti z nich vlastnoručne vyrobili nádherné vázy!
Modré tímy (Papier) – Naši „modráci“ dali druhú šancu starým letákom. Naststrihali ich, potriedili a vdýchli im nový život v podobe originálnych obrazov.
Zelené tímy (Sklo) – Deti v zelenom si posvietili na sklenený odpad. Obyčajné zaváraninové poháre premenili na krásne, kreatívne svietniky.
Červené tímy (Elektroodpad) – Červení agenti mali akčnú úlohu. Vybehli na školský dvor a s nadšením pátrali po schovanom elektroodpade, ktorý do prírody rozhodne nepatrí.
Hnedé tímy (Bioodpad) – Nezabudli sme ani na to, čo nám dáva samotná príroda. Porozprávali sme sa o bioodpade a o tom, ako správne kompostovať šupky z ovocia či zeleniny.
Sme nesmierne hrdí na to, aké máme v ŠKD šikovné a environmentálne podkuté deti. Ukázali sme, že triedenie odpadu a recyklácia vôbec nie je nuda, ale veľká zábava!