• Workshopy žiakov - IT svet

• Workshop AJ TY V ITY s ôsmakmi a Inteligentné zavlažovanie

24.05.2022 19:39

V piatok 20.5.2022 sa na našej škole uskutočnil workshop programovania s názvom „Inteligentné zavlažovanie“, ktoré sa realizovalo v spolupráci s organizáciou Aj TY v IT.  Žiaci pracovali pod vedením lektorky Lenky a vyskúšali si prácu s BBC micro:bitom a Smart home sadou. BBC micro:bit je malý, programovateľný mikropočítač, ktorý slúži na edukáciu v oblasti programovania. Počas workshopu sa žiaci naučili naprogramovať merač vlhkosti a postupne riešenie zmeniť na „smart riešenie“ využitím senzorov. Ôsmakom sa workshop veľmi páčil, aktívne pracovali, využívali znalosti, ktoré získali na hodinách informatiky a aj sami hľadali odpovede na zadania, ktoré pre nich mala lektorka pripravené.

Tešíme sa na ich ďalšie výtvory a veríme, že nadobudnuté užitočné vedomosti im umožnia lepšie uplatnenie v živote, pomôžu v rozhodovaní sa, či programovanie nie je práve tou cestou, po ktorej by sa chceli v budúcnosti uberať.

Workshop AJ TY V IT s deviatačkami a Scratchom

19.04.2022 15:55

V spolupráci s organizáciou AJ TY V IT sa uskutočnil 29.3.2022  workshop pre dievčatá 9. ročníka priamo na škole. Workshop zameraný na programovanie v programovacom jazyku SCRATCH trval približne 3 hodiny. Obsah workshopu bol zameraný na precvičenie základných zručnosti práce so SCRATCHom, ale hlavne na vylepšenie o naprogramovanie špeciálnych prvkov ako je napr. efekt búrky, dúha, nové bloky a pod.

Workshop AJ TY V IT s piatačkami a micro:bitmi

20.04.2022 19:25

V spolupráci s organizáciou AJ TY V IT sa v priebehu minulého týždňa uskutočnil workshop pre žiačky 5. ročníka s názvom Veľkonočná pohľadnica. Obsah workshopu zahŕňal úvod do micro:bitového programovania a vytvorenie blikajúcej veľkonočnej pohľadnice. Žiaci využívali LED diódy, krokosvorky, vodivé lepiace pásky, batérie a samozrejme micro:bit, ktorý ovládali tlačidlami. Nezabudli zobrazovať animácie na displeji pri snímaní ovládané gyroskopom a akcelerometrom.

Dni energií, techniky a inovácií s ôsmakmi

10.04.2022 17:45
        Prvý aprílový deň nepatril iba dňu bláznovstiev, ale aj podujatiu Dni energií, techniky a inovácií, ktoré organizovala Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Košiciach.  Naši ôsmaci mali tú možnosť sa tohto podujatia, aj keď len online, zúčastniť. Dozvedeli sa o inováciách v oblasti životného prostredia, novinkách z vedy a techniky, zasúťažili si a v rámci workshopu si sami vyskúšali naprogramovať aplikáciu do mobilného telefónu či vytvoriť vlastnú webovú stránku. Podujatie bolo prínosom pre všetkých. Dozvedeli sme sa novinky o tom, ako môže veda a technika zmeniť náš svet k lepšiemu  i prakticky vyskúšali programovanie.